Ajutor- SANI MICI,cum ii fac SA CREASCA??

Machiaj, cosmetice, parfumuri si trucuri de frumusete

Moderatori: dia21, Safari Sunrise, sweetsweet, paagli, 121

44 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Ajutor- SANI MICI,cum ii fac SA CREASCA??

Mesajde Perlutza » Lun Iun 28, 2004 6:21 pm

De fapt aproape ca m-am obisnuit cu ideea ca nu-mi vor mai creste cu toate ca am abia 17 ani.La varsta mea sanii sunt o parte a corpului extrem de importanta si lipsa lor duce de multe ori la depresii-in cazul meu.Sunt o groaza de piese vestimentare care ma caracterizeaza dar cum as putea sa le port ,as speria lumea.Complexele aproape mi-au trecut insa poate mai exista vreo speranta,gimnastica,tratamente naturiste...etc.Pe langa toate acestea nu concep sa port sutien doar asa sa insel privirile asa ca majoritatea hainelor mele sunt concepute in asa fel incat sa ascunda "defectele".Fara sani ma simt ca si cum ceva imi lipseste,personalitatea mea nu e completa dintotdeauna mi-am imaginat ca voi avea sani,nu excesiv de mari insa nici atat de mici :(.V-as fi foarte rcunoscatoare daca ati putea sa-mi dati niste indicatii pt ca m-am saturat de atatea sfaturi de resemnare,de tehnici psihologice care incearca sa-mi scoata din minte acest complex.Multumesc anticipat!
Perlutza
cafe-latte

RE: Ajutor- SANI MICI,cum ii fac SA CREASCA??

Mesajde sweetanky » Mie Iun 30, 2004 9:10 pm

silicoane ....mama!!! [[:s20:]]
sweetanky
cafe-latte

Mesajde cmaria2002 » Joi Iul 15, 2004 8:11 pm

Exercitii pt pectorali si rabdare, mai e timp sa-ti creasca.
cmaria2002
cappuccino

Mesajde tess24 » Joi Aug 05, 2004 2:41 pm

Pana la 18 ani sanii ,ca si restul corpului sunt in crestere asa ca iti recomand sa tragi tare cu sportul (exercitii speciale pt. sani ) combinat cu dusuri reci.Incearce sa iti faci un program zilnic de care sa te tii si rezultatul va fi garantat. Exista o metoda in saloane prin electrostimulare(mai multe gasesti pe www.beautyland.ro), dar nu stiu daca este recomandat pt varsta ta; mai sunt si alte metode (pastile-tratamente)dar nu sunt recomandate cand esti in crestere.
tess24
cafe-latte

Mesajde papusha_love » Mar Aug 10, 2004 2:56 pm

perlutza stai linistita...e mai bine asa shi sunt mult mai usor de "transportat"...eu ii am super "BIG" shi credema ca nu e foarte placut sa vezi cum se holbeaza toti obsedatii la sanii tai...
papusha_love
cafe-latte

Mesajde lelutza » Joi Sep 09, 2004 8:31 pm

papusha love...ai dreptate.....eu nu`i am chiar asa mari....(90...cam asa:P)...dar.,..destul demari la varsta mea(16ani) si sincer...eu imi doresc uneori sanui am aasa.....ca..toata lumea..."vai da ce sanii frumosi ai" vai da ce sani ai lelutza mama mama"si crede`ma....ca M~AM SATURAT....am plans o gramada pe chestia..asta...inteleg zici o data de 2 ori...da chiar de fiecare data,,,,e super stresant...:P
dar....fiecare cu parerea si viatza lui
lelutza
cafe-latte

Mesajde jeasminee » Sâm Oct 30, 2004 2:56 am

Dc o sa ai ocazia sa vb cu o persoana care practica Yoga de ceva vreme au ei ceva uleiuri speciala pe care le folosesthi in momentul cand iti faci masaj...din cate am inteles exista riscul sa nu ii mai potzi controla...in sensul ca tot cresc...
Sfatul meu este sa intrebi un yoghin si dc nu?
O prietena de a mea a incercat si a mers chiar f bine...eu din pacate nu am rabdare...oricum nu am complexe din pct asta de vedere...cred ca ai mei is potrivitzi da parca parca putzin mai mari ar merge...
Si stii care este faza...(probabil o auzi tot timpul) cine te place te place asa cum esthi , pt ceea ce esthi...

Bafta

Jeasminee
Rabdarea este o virtute...tot mai rar intalnita la tineri!!!
There are no problems...only solutions!
jeasminee
cafe-latte

Mesajde emma_kooly » Sâm Oct 30, 2004 8:11 pm

pui, te inteleg si eu.... am sanii mici si ma oftik...  nu stiu cum pot spune fetele astea, mai "tzatzoase" k nu le convin...si eu as cauta ceva k sa ii fac sa creasca.......  pretenul meu au zis k lui ii plac da mie NU!  acum, asta este....ma incalzeste faptul k am o prietena mai mare si dezvoltata k mene si sanii mai mici si multzi baieti se uita la ea, chiar dak nu are sani de loc...  las` k mai cresc ei... hai sa merem amandoua la o sala !!!   pup u!!
emma_kooly
cafe-latte

Mesajde diadi » Lun Noi 15, 2004 8:45 pm

eu sint cam in aceeasi situatie
si eu sint cam in aceeasi situatie,desi am incercat niste uleiuri n-au dat rezultate;ma tenteaza sa incerc pastilele cica numai pe baza de plante,care apar prin reviste si citeodata la tv.ce ziceti?ati auzit pe cineva saq fi folosit? ce efecte secundare au?
diadi
cafe-latte

Mesajde schatzy » Dum Dec 19, 2004 3:20 pm

hmm...te saluta o posesoare de cupa d,ale carei "mandretze"masoare 107 cm.nu shtiu cum naiba s-a intamplat sa ajunga kiar in halul asta...am avut sani de cand ma shtiu...pubertatea a explodat prematur in mine.au fost ani de complexe teribile,perfect justificate,de altfel,dar apoi m-am facut mare shi am intzeles ca depinde de constitutzia ta hormonala sa tzi se intample asha ceva vreodata...sau nu.oricum,daca nu merge cu un destul de riscant tratament hormonal pe baza de estrogen,incearca te rog cu banala bere,retzeta verificata de mai multe amice de-ale mele...partea proasta e ca s-ar putea sa-tzi creasca shi burta;insa poate ai noroc sa-tzi creasca sanii suficient de mult incat sa compenseze
schatzy
espresso

Mesajde pirdi » Joi Ian 27, 2005 3:51 pm

Am
citit pe internet ca ceaiul de hamei ar ajuta la cresterea sanilor:o
lingurita la o cana cu apa fierbinte.Se beau 2-3 cani pe zi, si trebuie
sa te tii de tratament  1-2 luni pana apar rezultatele. Dar ceaiul
de hamei e si usor sedativ, asa ca daca ai de invatat, nu stiu......
pirdi
cafe-latte

Mesajde gloriutzaG » Vin Ian 28, 2005 12:37 am

tinctura de urzica direct pe sani si masezi.si lemn dulce pe stomacul gol.sa ne anunti dc merge.

gloriutzaG
cafe-latte

Mesajde passion_ana » Mie Feb 02, 2005 2:43 pm

BUNA :) NU TE CHINUI ATAT SA-TI FACI SANII SA CREASCA...GANDESTETE CA DACA II AI MARI ...DUPA O VARSTA O SA ITI AJUNGA LA BURIC...SI NU E PREA FRUMOS...SI SA STII CA EXERCITIILE PT SANI CU GREUTATI SI MASAJUL TE AJUTA FOARTE MULT :) MAI BINE ASA DECAT PASTILE SI CINE STIE CE TINCTURI CARE AR PUTEA SA-TI FACA RAU LA ORGANISM SI CINE STIE CE EFECTE SECUNDARE SA AIBA. ORICE METODA O SA ALEGI MULTA BAFTA!!! :)
passion_ana
cafe-latte

Mesajde pussa » Mar Feb 08, 2005 2:08 pm

Am mai scris un mesaj la sectiunea "fitness". Poti sa citesti acolo si sa mai vezi ce au incercat fetele... Sincer acum... nu cred ca asta ar trebui sa te descurajeze atat de tare. Stiu ca daca nu te simti bine in pielea ta, degeaba iti spun altii ca asta nu e nici o problema, ca ai tu ceva frumos de aratat, dar poate ca ar trebui sa te gandesti serios la asta. Oricum ceva ceva se poate face ca sa mai creasca si sanii astia ... iti spun eu care am incercat si am reusit. Te pup si oricum depresia nu te ajuta... daca vrei sa mai vorbim, sa-ti spun ce am facut eu, sa-mi ceri adresa de mail.
pussa
cafe-latte

Mesajde iunyana » Lun Feb 21, 2005 12:17 pm

<STRONG>Nu stiu daca sti exact ce-ti doresti,sanii mari cu timpul se lasa din cauza greutatii asa ca nu te sfatuiescsa sa-i maresti artificial.Iar tu chear nu trebuie sa te ingrisorezi ptr ca sanii cres pana la 24 de ani si mai cresc si dupa ce faci sex asa ca stai linistita ca ai tot timpul.</STRONG>
iunyana
cafe-latte

Următorul

44 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Înapoi la Fii frumoasa!