bioterapeuta -Alexandra Mosneaga ...

Tot ce se intampla in jurul nostru si ne afecteaza... sau nu.

Moderatori: dargo, 121

7 mesaje • Pagina 1 din 1

bioterapeuta -Alexandra Mosneaga ...

Mesajde EvyM » Dum Apr 09, 2006 1:19 pm

Am vazut o emisiune cu aceasta bioterapeuta . Ce parere aveti despre ea ? Bineinteles daca o stiti ...
EvyM
cappuccino

Re: bioterapeuta -Alexandra Mosneaga ...

Mesajde malva » Dum Iun 18, 2006 8:22 pm

[quotee28841="EvyM"]Am vazut o emisiune cu aceasta bioterapeuta . Ce parere aveti despre ea ? Bineinteles daca o stiti ...[/quotee28841] :sad: Pe A.M nu o cunosc personal dar te asigur ca nu este o escroaca!Este maestru extrasenzorial,bioterapeut de clasa internationala,geodezist,de profesie(nu este o inculta),absolventa a Facultatii de parapsihologie din Moscova si eleva a renumitei Djuna Davitasvili.Dragelor...nu asteptati de la acesti terapeuti sa faca minuni,fiindca ei,nu sunt Dumnezeu,sunt simpli muritori ca si noi...dar,nici nu va lasati pacaliti de orice escroc cu diplome si titluri pompoase,chiar daca isi desfasoara activitatea legal!Vorbiti-i sincer si cu tupeu si punindu-i analizele efectuate recent,in fata,spuneti-i cu tupeu:"Daca platesc,e firesc sa am si rezultatul serviciului pentru care platesc!Asadar,sunteti de acord sa va platesc la sfirsitul perioadei de tratament,si numai dupa ce analizele ne arata daca nu o vindecare macar o ameliorare a bolii mele?"Daca accepta,incepeti "tratamentul"...daca nu,nu dati NICI UN BANUT inainte(ca la bordel)caci riscati sa plingeti dupa bani!Daca incepeti sedintele de tratament,notati-va intr-un carnetel special intocmit,data,ora,numarul sedintelor si comentariile dupa fiecare...pentru a nu avea surpriza,la sfirsit ca terapeutul sa va ceara plata pentru 15 sedinte cind dumneavoastra ati facut numai 13.Sau,mai rau:sa va treziti ca ati platit si nu ati rezolvat nimic...E preferabil sa nu mergeti singuri...ci cu o persoana care,la nevoie...sa va poata servi si de martor!(V-o spune un om patit!)
malva
mochaccino

Mesajde dumitruapostol » Dum Iun 18, 2006 9:39 pm

[quotebb388a="malva"]Vorbiti-i sincer si cu tupeu si punindu-i analizele efectuate recent,in fata,spuneti-i cu tupeu:"Daca platesc,e firesc sa am si rezultatul serviciului pentru care platesc!Asadar,sunteti de acord sa va platesc la sfirsitul perioadei de tratament,si numai dupa ce analizele ne arata daca nu o vindecare macar o ameliorare a bolii mele?"Daca accepta,incepeti "tratamentul"...daca nu,nu dati NICI UN BANUT inainte(ca la bordel))[/quotebb388a]

[color=greenbb388a][bbb388a]Malva,copilul meu,daca ai sa spui asa ceva vreodata, ai sa ai nasul spart.
Pai e echivalent cu a ma duce la Plafar si a le cere un ceai de plante pe care il voi plati numai dupa ce imi voi face analizele la urina si acestea imi vor indica un ph sub 7,etc,etc.[/bbb388a][/colorbb388a] :twisted:
dumitruapostol
Sf. Moderatorie cel Nou

Mesajde malva » Lun Iun 19, 2006 1:04 am

[quote1a463c="dumitruapostol"][quote1a463c="malva"]Vorbiti-i sincer si cu tupeu si punindu-i analizele efectuate recent,in fata,spuneti-i cu tupeu:"Daca platesc,e firesc sa am si rezultatul serviciului pentru care platesc!Asadar,sunteti de acord sa va platesc la sfirsitul perioadei de tratament,si numai dupa ce analizele ne arata daca nu o vindecare macar o ameliorare a bolii mele?"Daca accepta,incepeti "tratamentul"...daca nu,nu dati NICI UN BANUT inainte(ca la bordel))[/quote1a463c]

[color=green1a463c][b1a463c]Malva,copilul meu,daca ai sa spui asa ceva vreodata, ai sa ai nasul spart.
Pai e echivalent cu a ma duce la Plafar si a le cere un ceai de plante pe care il voi plati numai dupa ce imi voi face analizele la urina si acestea imi vor indica un ph sub 7,etc,etc.[/b1a463c][/color1a463c] :twisted:[/quote1a463c] :-( Pai atunci,dragii mei,faceti ca subsemnata:platiti 300€,pentru...nimic!Pai,asta ,nu miroase a inselatorie,cfrm.codului penal????Tu,Dumitre...cum ai proceda?
malva
mochaccino

Despre bioterapeuta ALEXANDRA MOSNEAGA

Mesajde maria@maranca.ro » Sâm Mar 22, 2008 10:18 am

Alexandra Mosneaga este un "fenomen" cu care noi Romanii ar trebui sa ne mandrim.
Ultima oară modificat de maria@maranca.ro pe Sâm Mar 22, 2008 10:24 am, modificat 1 dată în total.
maria@maranca.ro
cafe-latte

Despre bioterapeuta ALEXANDRA MOSNEAGA

Mesajde maria@maranca.ro » Sâm Mar 22, 2008 10:21 am

Numai cine o cunoaste poate sa isi permita sa varbeasca despre rezultatele extraordinare ale bioterapeutei Alexandra Mosneaga.Pe langa capacitatile extrasenzoriale si diplomele de maestru extrasenzorial,bioterapeut de clasa internationala,absolventa a Facultatii de parapsihologie din Moscova si eleva a renumitei Djuna Davitasvili, a mai absolvit si cursul de terapeut Bowtech a Academiei BOWEN BOTECH din Australia.
Chiar daca ajungeti la ea si aveti analizele in buzunar ,ea va va diagnostica fara sa vada aceste analize.
Dna Alexandra va specifica si cauza bolii dar si remediul ei. Va poate spune evenimente din trecutul dvs dar si din viitor fara a apela la hipnoza.
O cunosc personal din 1998 si ii multumesc lui Dumnezeu ca am ajuns la ea deoarece fara ajutorul ei poate ca acum nu asi mai fi fost. Intre timp am facut cursurile de bioenergie gr 1 si 2 la ea, dupa care am fost colege la cursurile de terapie Botech ale Academiei Bowen Botech Australia. Cred ca influienta benefica a d.nei Alexandra Mosneaga mia schimbat destinul.
PS dna Alexandra Mosneaga este un "fenomen" cu care trebuie sa ne mandrim si nu sa aruncam cu noroi.
Dna Alexandra Mosneaga a rezolvat foarte, foarte multe cazuri acolo unde medicina a fost neputincioasa.
Dar daca sunteti sceptici mai bine nu va duceti la ea deoarece si increderea cu care ajungeti la un terapeut va poate ajuta in autovindecare, ( efectul placebo) si nu uitati sunteti ceea ce doriti sa fiti si nimeni si nimic nu va poate influienta stare fizica si mentala decat gandurile dvs, vezi :www.terapiialternative.ro/Forum/psihologie/Marele secret al omenirii sau legile atractiei.

Pentru cine doreste sa ajunga la terapeuta Alexandra Mosneaga tel 0724 20 60 65 sau 0213135883.

Alte informatii pentru sanatatea dvs puteti vizualiza pe www.terapiialternative/Forum
maria@maranca.ro
cafe-latte

Mesajde dragos6 » Sâm Mar 22, 2008 4:44 pm

trol/reclama/HELOU!!! e cineva? moderatorii...
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

7 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Ultima ora