vineri ...faceti pregatiri de weekend....

Hai la o cafea calda cu noi!

Moderatori: dragos6, dia21, mod_bineativenit, 121

31 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

vineri ...faceti pregatiri de weekend....

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 5:42 am

Buna dimineata... hai usurel , dati-va jos din pat ,si treceti la cafea. o facui si v-o servesc.....
Imagine
ceai , pentru cine nu bea cafea , sau e racit....
Imagine
ceva de mancare....
Imagine
si de ...regim
Imagine
mamitza_16
frappuccino

Re: vineri ...faceti pregatiri de weekend....

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 5:47 am

portia de ...fericire ,cat se poate de eco :D
Imagine
si bineanteles ...pentru intretinerea ei...
Imagine

scuze pentru ce lipseste ;;) . imi trebuira mie ...ca avem de facut o plata saptamana viitoare :ymblushing: ;;) !
mamitza_16
frappuccino

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 5:53 am

miere :D :twisted: ? careva ,cumva :D ?....hai ca zau, asta chiar e buna si ....adevarata :)) . io am dat gata deja un borcan,amestecata cu lamaie ...dimineata pe burta goala o lingura . si de cate ori mai vreti peste zi....
Imagine
mamitza_16
frappuccino

Mesajde ioana_darius.blaj » Vin Oct 21, 2011 7:27 am

'neata, acum iti beau toata cafeaua si fug cu banii ca am ajuns prima
p.s da' mataluta nu ai somn? /:)
ioana_darius.blaj
frappuccino

Mesajde lucik » Vin Oct 21, 2011 8:47 am

Buna dimineata si multumim pentru tratatie !
Da, facem pregatiri de weekend: eu vreau sa pregatesc o coliva si niste mancarica, sa impart maine ceva, pentru cineva drag care a plecat dintre noi cu ceva ani in urma, cam prin luna asta. Apoi sa gatesc ceva si pt noi, si ceva pentru copilul meu student si cred ca-mi ocup jumate de weekend cu trebile astea... si sigur mai ramane putin timp pt o plimbare cu catzeii prin parc si poate pentru o cafea/un ceai/un pahar de vin cu niste prieteni. Sa aveti spor in ce faceti !
Există o armonie în toamnă şi o strălucire în cerul ei, care nu poate fi regăsită de-a lungul verii, ca şi cum n-ar putea fi, ca şi cum n-ar fi fost vreodată (P.B. Shelley)
lucik
cappuccino

Mesajde dia21 » Vin Oct 21, 2011 10:23 am

'mneata!!!! (-|
Brrrrr, moamaaaaa ce frig e! :evil: Abia astept sa zbor spre tarile calde :twisted: migrez mai ceva decat cocorii ;) , sau cel putin asa am facut anul acesta. ;;) Gata, mult a fost, putin a ramas si am intrat pe ultima suta de metrii. De azi ma apuc de facut bagaje, vizitat prieteni si facut ultimele cumparaturi. Ar fi trebuit sa ajung la un botez + nunta maine la Pitesti (vad ca mai nou se poarta 2 in 1, iar ultima fitza in materie este alegerea noptii de Revelion ca am deja 3 invitatii :-D ), dar este mult prea frig ptr gusturile mele, asa ca, voi sta cumintica pe partea mea dorsala in BV si voi avea grija sa pun totul la punct aici ptr cel putin 1 an.
Mamitzoooo, la mierea ta ma dau...restul il las ptr altii :D
"Universul nu este constient de existenta ta. Relaxeaza-te!" (Anthony de Mello)
dia21
frappuccino

Mesajde barboneli » Vin Oct 21, 2011 12:31 pm

buna dimineata... ! :) si eu ma dau, la: "ceva de mancare" !! am vazut eu ceva acolo care imi place, chiar daca e pus cam cu.... zgarcenie ! eu as fi preferat sa nu se vada felia de paine, sub ele... !!! ;) :-D frig zicea cineva ? ce e ala ??? :ymdevil: va doresc pregatiri si un sfersit de saptamana placut si cu vesti bune ! aia cu Steaua... uitati-o !!!!! :ymdevil: :))
Imagine Imagine
barboneli
frappuccino

Mesajde anena » Vin Oct 21, 2011 1:24 pm

Ziua buna lume...a cui o fi, ca amea nu.
Dia pleci deja? te pup si daca nu mai apucam sa vb iti doresc tot binele din lume.
Eu nu vreau sa pap nimic, ca nu imi e bine. Poate o banana.
anena
frappuccino

Mesajde Night_du » Vin Oct 21, 2011 1:44 pm

Mamitzule.....miere..banane...mi-e ca condomul de ieri iti dadu idei. ;;)
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde barboneli » Vin Oct 21, 2011 1:49 pm

Anena... imi pare rau ca nu te simti bine. dar maine o sa-ti fie mai bine, iti spui io ! :) in tot cazul, eu n-as gusta din bananele astea.... sunt deja pe forum de mai mult de juma de an.... nu-s asa sigur ca-s digerabile..... !!!! :ymdevil: :-D tie iti trebuie numai lucruri proaspete....... !!! :-bd :ymhug:
Imagine Imagine
barboneli
frappuccino

Mesajde dargo » Vin Oct 21, 2011 1:54 pm

Night_du scrie:Mamitzule.....miere..banane...mi-e ca condomul de ieri iti dadu idei. ;;)

:razz:
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde Night_du » Vin Oct 21, 2011 1:56 pm

Bonjur pipal.

Vreau sa va spun ultimele noutati in materie.
Ieri fu sedinta de bloc. Mnealuiul meu, fugi fuga de la Elvetia (unde avea serata), se duse la sedinta, batu cu pumnul in masa, le puse sub nas (administratorului si celor care au votat sa faca lucrarile) articolele de lege care specifica clar ce si cum (mde, fiu de avocat), administratorul rosi tot cand mnealui il aminti pe tatal mort (care cu 2 vb ii amutea pe toti), mneaei (ca fu si ea prezenta, normal) riposta ferm cand admin. indrazni sa spuna ca avocatii sunt niste hoti "va rog sa respectati avocatii...sunt sotie si mama de avocat, si pe ai mei avocati i-ati cunoscut toti, stiti ce fel de oameni erau...si daca macar unul dintre ei ar fi fost in viata, sedinta asta nu ar fi avut loc, s-ar fi actionat pe loc si imediat...asa ca va rog sa respectati memoria lor" (moment in care vocea lui mnealui se gatui de lacrimi) si uite asa, admin. este obligat sa refaca calculele.
Si daca intr-o sapt. locatarii nu primesc desfasurator cu preturile corecte, si cu sumele defalcate, sunt dispusi (cei care sunt impotriva, adica 24 de fam, mai mult decat jumatate din apartamente) sa il citeze in instanta.

Bine. Cam atat pe azi. Muncitorii muncesc la balustrada (si cica fac munca f rapid...) ma huruie toata ziua in cap, suna telefoane si striga de parca ar fi la tara (printre ei sunt si doi romani, care vb in dulshile grai moldovinesc) si tot asa.

La viiiii, la viii e beeeel......

(pt cine vrea radio pe pc...eu ascult radioul asta, stiu sigur ca catorva le va placea)

Va salut. Ne mai citim

http://www.radiovoceasufletului.ro/
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 2:33 pm

dargo scrie:
Night_du scrie:Mamitzule.....miere..banane...mi-e ca condomul de ieri iti dadu idei. ;;)

:razz:

va mananca chelea p-amandoua :twisted: !
si vorbiti de ..."idei" :ymblushing: ...ca de funie in casa spanzuratului :( !putin respect va rog ,ca ma doare mijlocu' ...inca :ymsmug: .
mamitza_16
frappuccino

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 2:37 pm

barboneli scrie:in tot cazul, eu n-as gusta din bananele astea.... sunt deja pe forum de mai mult de juma de an.... nu-s asa sigur ca-s digerabile..... !!!! :ymdevil: :-D tie iti trebuie numai lucruri proaspete....... !!! :-bd :ymhug:

iote la el :twisted: ! da' ,alea de poftisi talica , fara paine , de cand crezi ca sunt ;)) ? ha?
si daca tot iti e asa frica de vechime si "miros", coboara mai jos si serveste-te din "intretinere"! ca aia n-au :p !
mamitza_16
frappuccino

Mesajde mamitza_16 » Vin Oct 21, 2011 2:40 pm

anena scrie:Ziua buna lume...a cui o fi, ca amea nu.
Dia pleci deja? te pup si daca nu mai apucam sa vb iti doresc tot binele din lume.
Eu nu vreau sa pap nimic, ca nu imi e bine. Poate o banana.

"aprofundate" tot asa rele au ramas rezultatele? poate trebuie rabdare ....si aici e problema noastra... ce "stricam" in timp , vrem sa se repare de azi pe maine... :ymhug:
mamitza_16
frappuccino

Următorul

31 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Înapoi la Bun venit la cafeneaua 121!