Capsula de slabit

Cum sa mananci sanatos

Moderatori: Night_du, dargo, paagli, 121

21 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Capsula de slabit

Mesajde alina.v » Vin Feb 06, 2009 1:03 am

pentru toate domnisoarele si doamnele care vor sa slabeasca am eu solutia. se numeste CAPSULA DE SLABIT de la arpfarm. eu am 16 ani si nu am fost grasa pur si simplu aveam burtica sholduri shunculitze, si nu ma mai suportam am 160 si aveam 60 de kg. matusa mea mi-a spus de aceaste medicamente. am inceput sa iau si in prima saptamana am dat jos 2.5 kg (am tinut si unpic de cura)iar dupa aceea mancam de 2 ori pe zi si 2 L de apa obligatoriu si intro luna m dat jos 5.5 kg

nu zic ca este sanatos. cine se apuca sa ia aceste medicamente trebuie sa stie ca orice medicament de slabit are ceva toxic. de exemplu mama mea dupa prima sa simti foarte rau si dupa o saptamana o luat iarasi, nu o avut nimic pana in a5a zi si a renuntat complet dar eu si tatal meu neam simt bine
alina.v
cafe-latte

Mesajde alina.v » Vin Feb 06, 2009 1:08 am

cautati cat mai multe informatii. va asigur eu ca o sa slabiti dar trebuie sa fiti sigur ca vreti sa o luati.
la inceput o sa aveti ceva sintome mai urate: cefalee,ameteli,insomnii .... pe mine mau tinut doar 2 ore dar insomniile 3 nopti,adormeam foarte greu.

puteam slabi mai mult dar in cam la sfarsitul al3lea saptamani am inceput sa nu mai beau atata apa si sa mai beau cate un pic de cola sa mai mananc cate o ciocolata,un biscuite, si sa mananc intre mese dar tot am slabit. o colega a slabit 10 kg!!
alina.v
cafe-latte

Mesajde ruth20 » Vin Feb 06, 2009 1:16 am

acum te apuci sa faci reclama? :?
ti le-a prescris medicul nutritionist?
http://www.youtube.com/watch?v=f52PWOkbtjE
ruth20
frappuccino

Mesajde dargo » Vin Feb 06, 2009 3:05 am

alta minune cereasca
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde Sidy » Vin Feb 06, 2009 10:29 am

O tinerica de pe scara a tinut cura asta in decembrie...m0am speriat cind am vazut ce mult a slabit si cum arata !!!
Daca o vedeti acum, in februarie...a pus dublu inapoi !!!
Asa ca...aveti grija ! Nu fiecare organism reactioneaza la fel.... :idea:
Sidy
espresso

Mesajde claire3 » Vin Feb 06, 2009 3:29 pm

iau si eu pastiluta de cateva zile...insomniile sunt mici dar am niste dureri de stomac...sa vedem daca nu ma simt bine in cateva zile , renunt!
ai puterea sa vrei si increderea ca poti!
claire3
cafe-latte

Mesajde mamitza_16 » Vin Feb 06, 2009 7:02 pm

alte pastile de slabit :( ? mai fetelor voi chiar nu vreti sa intelegeti ? astea sunt chiar periculoase . sunt probabil si tratamente medicamentoase , recomandate strict de medic pentru cazuri speciale ,dar de ce le luati(majoritatea) dupa ureche? stiti ce cred eu ? ca n-o sa slabiti in veci asa cum sperati voi , ci doar va amagiti . luatul pastilelor de slabit , fara consult, recomandare si urmarire medicala , arata ca suferiti de lipsa de vointa si mai ales de o mare lene pe spinarea voastra . adica de ce sa mancati voi sanatos si corect sa faceti miscare si sa va mai scuturati lenea de pe spinare cand exista "pilula minune" ?stau frumos , sunt de cele mai multe ori sefa la frigider da' iau pastila slabesc .nu vreti, nu ca nu puteti sa slabiti .eheee bine-a zis cine a zis "lenea e cucoana mare ... care cere de mancare" !
mamitza_16
frappuccino

Mesajde Sidy » Vin Feb 06, 2009 7:02 pm

Bine ca mi-ai amintit ...
Se plangea si de dureri de stomac ! :sad:
Sidy
espresso

Mesajde dragos6 » Mar Apr 28, 2009 9:14 am

aylyne scrie:...Oricum am luat si a doua luna pt ca vroiam mai mult...

mai bine veneai la mosu', ca-ti dadeam io mai mult!!! :twisted:
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde gabitzam » Mar Apr 28, 2009 10:45 pm

Eu am o amica care a slabit 14 kg in mai putin de 2 luni cu aceste capsule. A incetat tratamentul de vreo luna dar inca nu a pus in greutate.
Mie imi este teama sa incerc.
gabitzam
cafe-latte

Mesajde irnafrumusika » Vin Mai 01, 2009 2:45 pm

si eu am inceput capsula de slabit.nu am avut insomnii pana acum(a4a pastila) . sper sa dau jos. am o cunostinta care era cat muntele ,cand am vazut-o zilele trecute am ramas fara cuvinte.... eu m-am apucat din disperare,m-am ingrasat ingrozitor,nu ma mai incape nimik... doamne ajuta ..poate-poate!!!va tin la curent!
irnafrumusika
cafe-latte

Mesajde dargo » Vin Mai 01, 2009 5:14 pm

irnafrumusika scrie:si eu am inceput capsula de slabit.nu am avut insomnii pana acum(a4a pastila) . sper sa dau jos. am o cunostinta care era cat muntele ,cand am vazut-o zilele trecute am ramas fara cuvinte.... eu m-am apucat din disperare,m-am ingrasat ingrozitor,nu ma mai incape nimik... doamne ajuta ..poate-poate!!!va tin la curent!
sincer, mie mi-ar fi teama

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde yaluro » Vin Mai 01, 2009 7:34 pm

dargo scrie:[!
sincer, mie mi-ar fi teama[/quote]

sincer, ca cum arati te doare-n palarie de curele de slabit.....nu ai tu de ce sa iti bati capul....fii fericita ca esti asa.
yaluro
frappuccino

Mesajde dargo » Vin Mai 01, 2009 9:45 pm

yaluro scrie:
dargo scrie:[!
sincer, mie mi-ar fi teama

sincer, ca cum arati te doare-n palarie de curele de slabit.....nu ai tu de ce sa iti bati capul....fii fericita ca esti asa.[/quote]m-am saturat sa mi se tot spuna asta. nu vreau decat sa dau jos ce am pus cat am fost plecata. nu vb acum de obezitate sau alte alea.

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde AthenaP. » Mie Mai 06, 2009 12:58 pm

Si mie mi-a dat o prietena capsulele astea de slabit (si mi-a mai dat Lagosa pe langa pt ca astea ataca f tare ficatul) dar am auzit atat de multe chestii nasoale despre ele incat mi-e si frica sa le incerc
AthenaP.
cafe-latte

Următorul

21 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Înapoi la Dieta & nutritie