care-i scorul la botez?

Prieteni, rude, cunostinte si cum ne intelegem cu ei

Moderatori: dragos6, dargo, dorina17, 121

16 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

care-i scorul la botez?

Mesajde you_win » Joi Oct 26, 2006 8:18 pm

Saluti
Voi stiti cum mai merge darul la botez?
Cum se procedeaza?
se daruiesc si cadouri sau numai banuti?
astept raspuns de la cine a tot fost pe la botezuri.
mersik
you_win
cafe-latte

Mesajde lianagavriliu » Joi Oct 26, 2006 9:52 pm

Mai nou si la botezuri se dau tot bani, mai ales daca petrecerea are loc la un restaurant. Trebuie sa afli cam cat costa tacamul si mai pui in jur de vreun milion (ca sa le mai si ramana ceva). Am fost la un botez acum 2 luni, in Bucuresti si am dat 150 de euro pentru 2 persoane, in conditiile in care tacamul a fost 160 RON. Distractie placuta!
lianagavriliu
mochaccino

Mesajde Vasalie Pocinog » Vin Oct 27, 2006 9:24 am

La botez nasul injura pe popa pt. ca ia prea multi bani. Daca popa zice ca a facut o slujba frumoasa , i se va replica ca nu era cazul ca copilul este oricum urat. De aici se va naste un scandal monstu cu parintii pocitaniei si in invalmaseala se va "uita" sa se mai plateasca.
Vasalie Pocinog
cappuccino

Mesajde danel » Vin Oct 27, 2006 10:57 am

Pana la urma, pe langa nunts, si botezul e un business.
danel
mochaccino

Mesajde ela 24 » Vin Oct 27, 2006 11:11 am

daca iti este ruda apropiata sau un prieten drag poti lua si un cadou copilului.....eu anul viitor astept un mic/mica nepotel/tica...am inceput de acum sa- i cumpar cate ceva , cand l-e vezi asa micutze si dragutze nu te poti abtine...:)
ela 24
frappuccino

Mesajde Vasalie Pocinog » Vin Oct 27, 2006 11:55 am

[quoted1260e="ela 24"] cand l-e vezi asa micutze si dragutze nu te poti abtine...:)[/quoted1260e]

Eu ma pot abtine. :twisted:
Vasalie Pocinog
cappuccino

Mesajde danel » Vin Oct 27, 2006 12:03 pm

Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.
danel
mochaccino

Mesajde Vasalie Pocinog » Vin Oct 27, 2006 12:07 pm

[quote3cdc2a="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quote3cdc2a]

nu doar atat! poate insemna si transformarea femeii iubite intr-o masa diforma de grasime...
Vasalie Pocinog
cappuccino

Mesajde soranasky » Vin Oct 27, 2006 2:02 pm

[quotea65ea7="Vasalie Pocinog"][quotea65ea7="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quotea65ea7]

nu doar atat! poate insemna si transformarea femeii iubite intr-o masa diforma de grasime...[/quotea65ea7]
am inteles din prima, altii mai tampiti ori fi inteles din a doua, dar chiar tre sa postezi de trei ori acelasi lucru?
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
soranasky
frappuccino

Mesajde cati_ze » Vin Oct 27, 2006 2:19 pm

[quotea0b023="Vasalie Pocinog"][quotea0b023="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quotea0b023]

nu doar atat! poate insemna si transformarea femeii iubite intr-o masa diforma de grasime...[/quotea0b023]
adik intr-un dulap?ce mai faci ,yaluro? :D :D :D
cati_ze
espresso

Mesajde siminaa » Vin Oct 27, 2006 2:46 pm

Mai, nu mai tipati asa ca a inteles lumea
Totul este amuzant atata timp cat nu mi se intampla mie!
siminaa
frappuccino

care-i scorul la botez

Mesajde you_win » Sâm Oct 28, 2006 10:24 am

neata
multumesc ptr sfaturi....
mi-am facut asa o idee
probabil o sa ii cumpar si un cadou fetitei....
wk frumos.bye
you_win
cafe-latte

Mesajde cati_ze » Dum Oct 29, 2006 8:07 am

[quote75145f="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quote75145f]
abia sunteti mai liberi sa mergeti la o bere cu baietii,nu va mai suparati asa......si sa va uitati dupa fete tinere si suple,ca poate acasa ,fata de langa tine s-a transformat intr-un dulap,vb lui yaluro....... :D :D :D
cati_ze
espresso

Mesajde yaluro » Dum Oct 29, 2006 10:03 am

[quote2de6b3="cati_ze"][quote2de6b3="Vasalie Pocinog"][quote2de6b3="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quote2de6b3]

nu doar atat! poate insemna si transformarea femeii iubite intr-o masa diforma de grasime...[/quote2de6b3]
adik intr-un dulap?ce mai faci ,yaluro? :D :D :D[/quote2de6b3]

bine multam de intrebare. :P .vietuiesc si eu pe aici... :drunken:
yaluro
frappuccino

Mesajde danel » Dum Oct 29, 2006 12:54 pm

[quotef03f4a="cati_ze"][quotef03f4a="danel"]Barbatii in general se abtin, femeile se topesc cand vad un bebelus. De ce se abtin barbatii? Pentru ca un bebe reprezinta o concurenta neloiala in a primi atentie din partea partenerei.[/quotef03f4a]
abia sunteti mai liberi sa mergeti la o bere cu baietii,nu va mai suparati asa......si sa va uitati dupa fete tinere si suple,ca poate acasa ,fata de langa tine s-a transformat intr-un dulap,vb lui yaluro....... :D :D :D[/quotef03f4a]
Daca ar fi asa ! Apar reprosuri de genul : daca m-am ingrasat si eu putin nu ma mai iubesti, nu ma ajuti deloc cu copilul plus ca iti sunt pasate sarcini suplimentare in familie, ca de, femeia trebuie sa aiba grija de copil si nu mai are timp.
Concluzia ar fi ca barbatul cam are de pierdut.
danel
mochaccino

Următorul

16 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Înapoi la Noi si ceilalti