Cel mai urat oras din Romania

Unde ai fost, unde ai vrea sa pleci, vacante si excursii... Povesteste!

Moderatori: dragos6, paagli, 121

44 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Cel mai urat oras din Romania

Mesajde yaluro » Mar Mai 15, 2007 8:28 am

Aici trebuie tinut cont si de lipsa spatiilor verzi, a atractiilor naturale de langa oras ,saracia, mizeria, calitatea oamenilor, de abundenta de blocuri comuniste etc. Astept nominalizari ca sa fac chestionar. Eu am o lista de 10 orase, insa astept sa vad ce ziceti voi.
yaluro
frappuccino

Mesajde dragos6 » Mar Mai 15, 2007 9:12 am

[b5e9781]Zimnicea[/b5e9781]. Oras distrus de cutremurul din 1977 si reconstruit in cel mai pur stil ceausist, iar dupa 1989 omorat si d.p.d.v. economic. In curand va fi printre primele orase fantoma din tara.
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde yaluro » Mar Mai 15, 2007 2:49 pm

Vad ca nu prea va inghesuiti. E clar ca cele mai urate orase sunt in Muntenia si Moldova. Dupa ce ca sunt zone prapadite (Moldova si Oltenia), stau prost si cu natura. Ca fapt divers :singurul oras maricel care nu are nici un parc e Ploiestiul.
yaluro
frappuccino

Mesajde schatzy » Mar Mai 15, 2007 3:41 pm

cop
schatzy
espresso

Mesajde dragos6 » Mar Mai 15, 2007 4:31 pm

[quote1fc6e5="yaluro"]... singurul oras maricel care nu are nici un parc e Ploiestiul.[/quote1fc6e5]
iar gresesti! are! mai multe! si are si zone de agrement in apropiere!
Imagine
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde al3xandrutza » Mie Mai 16, 2007 1:33 am

Ohooo... [bd53117] Caracal, Cugir, Vaslui, Copsa Mica, Braila [/bd53117] ... Toate sunt pustii, parca zici ca sunt ale nimanui... Sarace si dezolante! Or mai fii si altele, dar nu imi aduc aminte acum si poate nici nu le-am vizitat!...
Float like a butterfly! Sting like a bee !
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde yaluro » Mie Mai 16, 2007 9:09 am

[quote3b64fd="dragos6"][quote3b64fd="yaluro"]... singurul oras maricel care nu are nici un parc e Ploiestiul.[/quote3b64fd]
iar gresesti! are! mai multe! si are si zone de agrement in apropiere![/quote3b64fd]

Iar ? poate vrei sa imi dai si exemple. eu o tin pe a mea: nu are!Si cunosc bine ploiestiul, trec de multe ori prin el anual.
p.s. sper ca stii ce e ala parc! daca nu, atunci informeaza-te, ca nu orice bucatica de pamant neasfaltata e parc. Parcul are o anumita suprafata minima, sub care e gradina publica (de fapt nici d-astea nu are!)
yaluro
frappuccino

Mesajde yaluro » Mie Mai 16, 2007 9:12 am

[quotefb4f46="al3xandrutza"]Ohooo... [bfb4f46] Caracal, Cugir, Vaslui, Copsa Mica, Braila [/bfb4f46] ... Toate sunt pustii, parca zici ca sunt ale nimanui... Sarace si dezolante! Or mai fii si altele, dar nu imi aduc aminte acum si poate nici nu le-am vizitat!...[/quotefb4f46]

In sfarsit cineva care chiar stie! Ia sa mai adaug si eu : toate orasele din valea jiului. Natural, zona e superba, dar orasele mineresti in sine.....cu instalatiile dezafectate alaturate...
yaluro
frappuccino

Mesajde dragos6 » Mie Mai 16, 2007 12:35 pm

[quotec208c2="yaluro"]... poate vrei sa imi dai si exemple. eu o tin pe a mea: nu are!Si cunosc bine ploiestiul, trec de multe ori prin el anual.
p.s. sper ca stii ce e ala parc! daca nu, atunci informeaza-te, ca nu orice bucatica de pamant neasfaltata e parc. Parcul are o anumita suprafata minima, sub care e gradina publica (de fapt nici d-astea nu are!)[/quotec208c2]
pai ar fi de pilda [ic208c2]parcul tineretului[/ic208c2], ala cu patinoarul.
cum spuneam, are si in apropiere, zone de agrement/parcuri frumoase, la paulesti si bucov. si chiar si cateva gradini publice, daca nu vrei tu sa fie parcuri...
Imagine
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde dorina17 » Mie Mai 16, 2007 12:37 pm

are, bey, Ploiestiul parcuri....eu am locuit acolo...cativa anisori...n-am amintiri prea placute...dar parcuri are...hai...parculete :twisted:
Imagine
In viata exista doua tragedii. Una e sa obtii ceea ce doresti cealalta sa nu obtii(G.B.S)
dorina17
blue eyes

Mesajde dia21 » Mie Mai 16, 2007 6:32 pm

[quote4e7557="schatzy"]cop
"Universul nu este constient de existenta ta. Relaxeaza-te!" (Anthony de Mello)
dia21
frappuccino

Mesajde arrom » Mie Mai 16, 2007 6:39 pm

*Arad-ul.....cind vrei sa iesi din tara dai de un cartier aradean de toata uritenia !
*Copsa Mica
*unele statiuni in jurul Prahovei...
arrom
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Mie Mai 16, 2007 7:56 pm

[quote1e53d9="arrom"]*Arad-ul.....cind vrei sa iesi din tara dai de un cartier aradean de toata uritenia !
*Copsa Mica
*unele statiuni in jurul Prahovei...[/quote1e53d9]

Hmmm, care statiuni in jurul Prahovei?! :shock: Cred ca ai gresit... Deci iti garantez ca aer mai curat ca acolo si atmosfera de munte mai rar gasesti in Romania. Poate vrei sa zici ca nu sunt atat de moderne.. Dar lumea vine la odihna nu la etalat toalete de bani grei ( chiar daca vezi numai treninguri de la nike, adidas, etc :D ). Chiar m-ai facut curioasa care sunt statiunile alea... De la Predeal pana la Sinaia inclusiv, merg cu ochii inchisi si stiu fiecare centimetru patrat... Si oare daca sunt atat de dezagreate cum mentionezi, oare de ce sunt atat de ocupate si pline, toate statiunile de pe Valea Prahovei, fie vara, fie iarna?!

[i1e53d9] Imi permit sa vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca mama mea e nascuta in Sinaia, deci... ca la mine acasa ... :salute: [/i1e53d9]
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde arrom » Mie Mai 16, 2007 8:09 pm

al3xandrutza:

Asta e parerea mea,sorry.
Si eu sint din Sibiu si nu-l vad asa de pozitiv,sorry.
Statiunile sint ocupate si pline-asa au fost si dinainte,asa sint si acum-din varii motive.
Si unde sa se duca daca nu pe Vaile Prahovei?
Daca reusesc sa trec cu masina la vara,voi scrie locurile ca sa afli mai exact de locuri e vorba.

Pentru mine Sinaia reprezinta numai Castelul Peles in frumusete,restul...
Nu trebuie sa te superi,gusturile nu se discuta,nu-i asa?
arrom
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Mie Mai 16, 2007 8:09 pm

[quotee34978="arrom"]*Arad-ul.....cind vrei sa iesi din tara dai de un cartier aradean de toata uritenia !
*Copsa Mica
*unele statiuni in jurul Prahovei...[/quotee34978]

Cred ca te referi la Azuga...nu?! Aici poate ai dreptate...E un orasel sarac si mai modest, asa, de felul lui... Altul care ar fi?! A, nici Predealul nu este mare branza, dar doar daca il iei in stilul urbanistic... Pt ca el este o statiune, in principiu. Ca si asezare, ca si obiective turistice, oi io... Merge de bubuie!
Ai o parare negativa in ceea ce priveste imaginea doar?!?!?!
al3xandrutza
frappuccino

Următorul

44 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Înapoi la Turism