Contracept M

Subiecte fierbinti, dar si serioase.

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

6 mesaje • Pagina 1 din 1

Contracept M

Mesajde georgia21 » Vin Aug 18, 2006 3:25 pm

Buna fetelor!

Ce puteti sa-mi spuneti despre Contracept M?....este bun?...si la ce pret este?

Merci!
va pupik
georgia21
cappuccino

Mesajde happy trumpets » Vin Aug 18, 2006 5:38 pm

E o metoda de contraceptie locala. Pentru femei! :) Sunt ovule care nu afecteaza activitatea hormonala. Este un bun antiseptic, participa si la prevenirea bts-urilor, dar nu ofera protectie importiva lor. E o metoda contraceptiva eficienta, insa nu cea mai. Nu distruge flora, nu ajunge in uter, nu se absoarbe. Se pune un ovul cu 15 minute inainte si dureaza pana la 4 ore. Se poate utiliza dupa nastere fara probleme, dupa avort.
O cutie cu 10 ovule costa 19 ron
Oricum, ca folosirea celorlalte contraceptive, e bine sa consulti un medic.
happy trumpets
cafe-latte

Mesajde georgia21 » Vin Aug 18, 2006 5:59 pm

Merci frumos!

pupici
georgia21
cappuccino

Mesajde yaluro » Vin Aug 18, 2006 7:30 pm

Contracept M = Combustibil M ?!
yaluro
frappuccino

Mesajde honney_new » Sâm Aug 19, 2006 12:49 pm

exista si o problema...isi pierde total efectul daca sunt urme de sapun intim sau gel de dus...inainte si dupa contact nu ai voie sa faci baie in cada.asa m-a sfatuit medicul...nu am mai luat ca stateam numai in stres
honney_new
cafe-latte

Mesajde happy trumpets » Dum Aug 20, 2006 6:57 pm

Toaleta intima nu se face sub nici o forma cu gel de dus sau alte produse pentru uz intim (sapun, servetele) pentru ca se distruge flora. Desi sunt pe toate tarabele, medicul iti va zice nu. Ceaiul de galbenele e de ajuns. Anticonceptionalul asta intr-adevar nu mai are efect pe sapun sau alte sode.
happy trumpets
cafe-latte

6 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sex si viata intima