cum se foloseste corect irigatorul cu pompita?!

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

4 mesaje • Pagina 1 din 1

cum se foloseste corect irigatorul cu pompita?!

Mesajde austera87 » Dum Aug 05, 2007 1:34 pm

am o nelamurire doctorul mi`a recomandat sa fac spalaturi vaginale cu irigatorul dar eu nu stiu sa`l utilizez :< imi poate explica cineva detaliat?am niste nelamuriri ca de exemplu:
-de cate ori umpli irgatorul ca sa te speli pe cutie scrie ca are 350ml pe irigator scrie 400ml;
-in ce pozitie trebuie sa fii cand il folosesti?stand intinsa`n cada sau in picioare?!
-il introduci adanc pana la capat?!apesi repede ca sa exercite o presiune mai mare ptr a intra substanta in vagin?sau apesi incet ca sa intre mai lent si sa stea acolo o perioada?!
-misti irigatorul il vagin in timp ce te speli?
-cat timp stai cu solutia in vagin?
-cat de rece/fierbinte faci solutia ca sa nu te frigi sau sa racesti la ovare?
-indiferent cu ce solutie te-ai spalat ceai/bicarbonat etc trebuie sa te clatesti dupa ce ai te-ai spalat cu solutie?
[color=indigo36d798][/color36d798][color=yellow36d798][/color36d798]
austera87
cafe-latte

Mesajde austera87 » Mie Aug 08, 2007 3:37 pm

:hi: atatea vizualizari din partea voastra si totusi nici un raspuns.. :sad: dc nu raspundeti oameni buni? :!: am nevoie de ajutor.. spalaturile mi`au fost recomandate de medic din cauza ca am candidoza...la mine tot a recidivat si sunt disperata... :cry: am pus aceasta intrebare pe forum desi pare stupida ptr ca eu nu am mama care sa ma ajute sa ma`nvete anumite lucruri..din cauza ca e bolnava.. :cry: :cry: :cry: si nu am pe cine sa intreb.astept un semn de viata de la voi :sad:
austera87
cafe-latte

Re: cum se foloseste corect irigatorul cu pompita?!

Mesajde kioko » Joi Aug 09, 2007 1:34 pm

[color=redd31ab9]Off-topicuri sterse :!: [/colord31ab9]

On-topic:

-de cate ori umpli irgatorul ca sa te speli pe cutie scrie ca are 350ml pe irigator scrie 400ml;
Il umpli o data.

-in ce pozitie trebuie sa fii cand il folosesti?stand intinsa`n cada sau in picioare?!
Stand pe vine.

-il introduci adanc pana la capat?!
Da.

-apesi repede ca sa exercite o presiune mai mare ptr a intra substanta in vagin?sau apesi incet ca sa intre mai lent si sa stea acolo o perioada?!
Apesi normal, cum adica "sa stea acolo o perioada"?! Glumesti? Lichidul curge.

-misti irigatorul il vagin in timp ce te speli?
Nu.

-cat timp stai cu solutia in vagin?
Solutia nu [bd31ab9]sta [/bd31ab9]in vagin!

-cat de rece/fierbinte faci solutia ca sa nu te frigi sau sa racesti la ovare?
Calduta.

-indiferent cu ce solutie te-ai spalat ceai/bicarbonat etc trebuie sa te clatesti dupa ce ai te-ai spalat cu solutie?
Nu.
kioko
frappuccino

Mesajde austera87 » Joi Aug 09, 2007 4:24 pm

multumesc frumos ptr raspuns.
austera87
cafe-latte

4 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sanatate