camera in doua culori

Tot acasa e mai bine! Cum sa avem un camin mai primitor

Moderatori: dragos6, 121

8 mesaje • Pagina 1 din 1

camera in doua culori

Mesajde lauryky » Sâm Mar 08, 2008 9:48 pm

vreau sa imi vopsesc camera in doua culori astfel: pe peretele cu biroul si patu una mai deschisa iar pe peretele cu geamul si televizorul o culoare inchisa.. avand in vedere ca am mobila de tineret : combinatie maro si negru .. cam ce culori m-ati sfatui?
lauryky
cafe-latte

Re: camera in doua culori

Mesajde al3xandrutza » Dum Mar 09, 2008 1:24 am

lauryky scrie:vreau sa imi vopsesc camera in doua culori astfel: pe peretele cu biroul si patu una mai deschisa iar pe peretele cu geamul si televizorul o culoare inchisa.. avand in vedere ca am mobila de tineret : combinatie maro si negru .. cam ce culori m-ati sfatui?

:drunken: :idea: Dar mai raman 2 pereti! :D Eu as alege un verde oliv si un bej frumos! Totusi e o camera pentru tineret, nu una mortuara :? si mai cred ca, culoarea inchisa nu da bine pe peretele care sustine un geam! :| ...si in general, culorile inchise, reci nu le gasesc potrivite unui dormitor! Mie imi place sa am somnul dulce si linistit! :drunken: :mrgreen:
Float like a butterfly! Sting like a bee !
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde lauryky » Dum Mar 09, 2008 11:01 am

nu ai inteles . poate nu m-am expr eu bine .. deci am asa un perete cu birou si un perete cu pat unde vreau o culoare mai deschisa... si mai e peretele cu tv-ul si peretele cu geamul unde m-am gandit la o culoare dar nu inchisa gen negru maro etc .. ceva mai "profund".. de ex ar fi verde deshis cu unul mai inchis sa fiew si putin contrat .. dar asta nu s-ar asorta cu celelalte lucruri din camera ..
lauryky
cafe-latte

Mesajde al3xandrutza » Dum Mar 09, 2008 1:14 pm

lauryky scrie: dar asta nu s-ar asorta cu celelalte lucruri din camera ..

Dupa o eventuala vizita la tine, as putea sa iti spun ce culori ar merge! Eu ti-am spus parerea mea, si anume verde oliv si bej/crem.... Ne ceri sa iti dam idei pe pereti, dar de fapt sa ne spui ca nu se asorteaza cu lucrurile din camera! :drunken: Stii ce?! Eu zic ca esti tanar sau tanara si meriti o viata colorata! :)
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Mar Apr 08, 2008 7:39 pm

:sad: :? Eu vreau sa stiu ce culori a ales pana la urma, tare m-a facut curioasa... :drunken: :)
al3xandrutza
frappuccino

sfat

Mesajde gabi_tavi_vali » Dum Ian 24, 2010 2:22 pm

galben lamaie si portocaliu.daca-ti place bineinteles.eu asa am camera.
gabi_tavi_vali
cafe-latte

Re: sfat

Mesajde lencik86 » Sâm Aug 07, 2010 12:25 am

gabi_tavi_vali scrie:galben lamaie si portocaliu.daca-ti place bineinteles.eu asa am camera.

Sunt culori care prind bine impreuna. Pe langa asta la moda va ramane mereu combinatia de: negru si alb
albastru si alb.
rosu si alb
verde si alb
maro si alb

Re: camera in doua culori

Mesajde barboneli » Sâm Aug 07, 2010 3:35 pm

eu sunt de acord cu Alexandrutza... eu zic sa folosesti culori complementare !!!! as merge si in "degrade" ! adica un perete mai inchis, iar ceilalti... in spre deschis ! maroul nu merge cu negru. dar merge cu portocaliu. si nu nuantze inchise, ci incepi cu ceva mai deschis, din culorile pe care ti le-am spus ! parerea mea.
Imagine Imagine
barboneli
frappuccino

8 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Design interior, flori si gradina