Cura de slabire cu miere si scortisoara

Cum sa mananci sanatos

Moderatori: Night_du, dargo, paagli, 121

5 mesaje • Pagina 1 din 1

Cura de slabire cu miere si scortisoara

Mesajde xnici » Mie Ian 28, 2009 12:11 pm

A incercat cineva cura de slabire cu miere si scortisoara? A avut efect?
Multumesc
xnici
cafe-latte

Mesajde dorina17 » Mie Ian 28, 2009 1:53 pm

:idea: in loc de desert?
sau consumi pana la coma diabetica si ti se taie pofta de mancare?
Imagine
In viata exista doua tragedii. Una e sa obtii ceea ce doresti cealalta sa nu obtii(G.B.S)
dorina17
blue eyes

Mesajde xnici » Mie Ian 28, 2009 5:39 pm

as prefera sa-mi raspunda cineva in cunostinta de cauza. nu o sa inteleg niciodata de ce se intervine cu raspunsuri atata timp cat cel care raspunde habar nu are despre ce este vorba. hai sa nu fim ignoranti, sa incercam sa ne depasim lipsa de cunostinte si sa nu ne falim cu ea.
xnici
cafe-latte

Mesajde biluta » Dum Feb 01, 2009 12:40 am

Eu am incercat, insa doar cateva zile...n-am avut suficienta vointa si rabdare sa fac din asta un obicei. Primisem informatia intr-un mail, am dat o cautare si se pare ca amestecul de miere si scortisoara este benefic sanatatii si amelioreaza/vindeca multe afectiuni. In cazul obezitatii, se amesteca o lingurita de miere cu jumatate de lingurita de scortisoara intr-o cana cu apa fierbinte si se bea dimineata pe stomacul gol. Eu cred ca o sa mai incerc, rau nu are cum sa-mi faca.
biluta
cafe-latte

Mesajde robert_sgr » Lun Feb 02, 2009 2:20 am

Mierea, desi contine multe calorii, ajuta la reglarea metabolismului si implicit la scaderea in greutate. Chiar se poate inlocui o masa numai consumand miere. Important este sa fie consumata dimineata. Astfel caloriile obtinute vor fi consumate pe parcursul intregii zile. Esential intr-un proces de slabire este sa se arda mai multe calorii decat se asimileaza prin alimentatie. Deci, daca credeti ca ati cam depasit masura, putin sport ( jogging, bicicleta, aerobic) v-ar putea ajuta sa va reglati greutatea. Si este si sanatos ;)
Informatii despre nutritie, cereale, vitamine si minerale, plante medicinale: www.diete.netsense.ro
robert_sgr
cafe-latte

5 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Dieta & nutritie