Hemoroizi

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

15 mesaje • Pagina 1 din 1

Hemoroizi

Mesajde piperilinca » Sâm Feb 10, 2007 3:55 pm

Se confrunta cineva cu aceasta problema? Cum se trateaza medical? (altceva decat bai calde cu plante medicinale, unguent hemorzon sau supozitoare carpicon)
If you can dream it, you can do it!
piperilinca
cappuccino

Mesajde roxana_cr » Sâm Feb 10, 2007 3:59 pm

am o prietena care s-a confruntat cu asa ceva, si a asteptat sa treaca d la sine pana a ajuns al fisuri anale, dupa care a urmat o operatie, in vara, si dupa parerea mea nici pana acum nu si-a revenit. intreaba doctorii, tratamente exista si chiar sunt necesare.
orice sut e un pas inainte
roxana_cr
cafe-latte

Mesajde ginadobrescu » Sâm Feb 10, 2007 8:19 pm

o cunostinta,a facut operatie acum ceva ani,si dupa ceva timp i-au reaparut mai durerosi,mai rau decat inainte.
crede-ma,se operase cand eram si eu internata a doua oara pt o apendicita nenorocita,si am vazut-o ce greu a suportat operatia!mai mult ce greu i-a fost zilele dupa!
poate acum exista alte metode chirurgicale,nu mai are curaj.
...asa ca,acum incearca sa-si regleze alimentatia,s-a obisnuit cu ceaiuri si cu spalaturi cu hipermanganat de potasiu,in zilele mai grele.
si s-a mai linistit,dar greu.
ginadobrescu
irish coffee

Mesajde piperilinca » Lun Feb 12, 2007 5:57 pm

Mi-ati confirmat cele mai crunte banuieli! :cry:
Poate e cineva pe forum care a facut si alt tip de tratament, nu operatie. Tratamente naturiste sau tratamente alternative la operatie, cum sunt cele de la Proctomed sau Proctoline..
piperilinca
cappuccino

Mesajde ginadobrescu » Lun Feb 12, 2007 8:56 pm

nu dispera,daca ai grija,iti intri in ritm si nu sunt probleme!
cauta ce ai voie (sau nu) sa mananci,si in timp iti intri in ritm nu-i mai dai peste cap,te intelegi cumva cu ideea ca asa va fi de acum,si daca mai cauti si niste ceaiuri doar pt momentele nasoale-macar,poate va fi bine!
sanatate si curaj!
ginadobrescu
irish coffee

Mesajde yaluro » Lun Feb 12, 2007 10:55 pm

pai eu stiu ca hemoroizi fac barbatii... :?
yaluro
frappuccino

Mesajde piperilinca » Mar Feb 13, 2007 12:00 pm

nu stiai bine. fac si femeile si barbatii..in egala masura. nu prea se vorbeste de asta, dar sunt multi afectati, se trateaza singuri cum pot...
piperilinca
cappuccino

Mesajde ginadobrescu » Mar Feb 13, 2007 9:20 pm

yaluro,eu i-am facut cand am nascut,dar nu ma deranjeaza asa rau incat sa-mi bat capul.
si femeile sunt tot oameni,stii?avem aproape aceleasi probleme.
ginadobrescu
irish coffee

Mesajde Figovici » Mar Feb 13, 2007 11:56 pm

hm...este o clinica in bucuresti si in Iasi ..in mai multe orase din tara de fapt foarte buna socrul meu s-a operat de hemoroizi si s-a tratat si de fisura Au trect 3 ani de atunci si nu mai are probleme.

O prietena de a mea ( 27 de ani ) este acum in tratament la clinica din Bucuresti tot pt. fisura si hemoroizi de gradul 3. Saptamana asta vine la a treia sedinta si se simte mult mai bine, urmeaza s-o opereze... :cry:

E destul de costisitor dar se paote plati si in rate.

Cu riscul de a primi advertisment sau a-mi lua ban va spun cum se cheama clinica

[b57096f]PROCTOLINE
021 330 81 67[/b57096f]
site: www.proctoline.ro

multa sanatate va doresc :)
Tot ceea ce se intampla, se intampla pentru ca asa trebuie sa se intample.:coffee2:
Figovici
frappuccino

Mesajde kioko » Mie Feb 14, 2007 11:28 am

[quotefb0789="Figovici"]Cu riscul de a primi advertisment sau a-mi lua ban [/quotefb0789]

Sorry, Figo, dar nu pot sa iti dau nici avertisment, nici bani :)
kioko
frappuccino

Mesajde Figovici » Mie Feb 14, 2007 12:52 pm

[quote2bdb71="kioko"][quote2bdb71="Figovici"]Cu riscul de a primi advertisment sau a-mi lua ban [/quote2bdb71]

Sorry, Figo, dar nu pot sa iti dau nici avertisment, nici bani :)[/quote2bdb71]
multumesc [img2bdb71]http://www.chatitaliachat.it/serpe/amore/75.gif[/img2bdb71]
Tot ceea ce se intampla, se intampla pentru ca asa trebuie sa se intample.:coffee2:
Figovici
frappuccino

Mesajde piperilinca » Mie Feb 14, 2007 6:27 pm

multumesc figovici, am citit pe net o groaza de informatii. operatia e ultima optiune pe lista mea, acum incerc sa ameliorez crizele (nu e grav nici la mine, da sunt eu mai sensibila la dureri si disconfortul cel mai usor ma indispune).
cand revin in tara (plec intr-o vacanta de 10 zile la madrid-ca sa nu ma intrebe yaluro), o sa ma duc la dr,la proctoline sau proctomed.
nu vreau sa mai trec prin asta iar.s-au activat din cauza a cateva zile de spitalizare, am stat prea mult....
oribila afectiune oricum, norocosi cei care nu au simtit niciodata cum e..
piperilinca
cappuccino

Mesajde dia21 » Sâm Feb 17, 2007 11:11 pm

"Universul nu este constient de existenta ta. Relaxeaza-te!" (Anthony de Mello)
dia21
frappuccino

Mesajde Safari Sunrise » Lun Noi 12, 2007 2:26 am

poate te ajuta cu ceva, recomandarile din cartea "Tratamente naturiste" de Maria Varlan:

- "hemoroizii dispar cu totul daca se spala permanent anusul cu urina calda proprie, dimineata si seara. aceasta procedura se face 2-3 saptamani si e foarte eficienta.
- pentru tratarea hemoroizilor e buna si sfecla. 3 sfecle rosii se fierb o jum. de ora intr-un vas inchis ermetic. se raceste vasul cu apa rece. se scoate sfecla, se curata, se taie cubulete mici. se mananca o bucatica de sfecla de 3 ori pe zi, pana dispar hemoroizii de tot. (1 sapt-2)"

prima metoda i-a fost recomandata de catre medic, unui prieten care fusese operat si recidivase. acum se simte bine.

Mai ganditi si cu picioarele, lasati capul sa se odihneasca !
Safari Sunrise
irish coffee

Mesajde cristinne2911 » Joi Mai 07, 2009 1:54 pm

Buna. Si eu am avut probleme recent cu hemoroizii. de fapt cred ca mi-au aparut in forma incipienta chiar acum un an dar nu am stiut ca acelea sunt simptomele si dupa 2-3 zile imi trecea. dar de data asta a fost rau de tot spre deosebire de datile precedente. nu puteam nici sa stau in fund. a fost groaznic. din fericire firma la care lucrez are si un produs natural pentru aceasta afectiune. nu dau nume pentru ca nu vreau sa fac reclama (nu ma platesc in plus daca fac reclama ) insa vrea sa spun ca mi-a trecut in 4 zile. daca vreti sa va dau mai multe detalii despre produs imi puteti scrie pe [***] mesaj privat.
eu sunt adepta produselor naturale si de data asta rezultatul s-a vazut destul de rapid. sunt foarte incantata si il voi recomanda cu drag tuturor cunoscutilor mei. foarte importanta e si igiena zilnica. Sanatate!
cristinne2911
cafe-latte

15 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sanatate