8 MARTIE...

Urari de toate cele de la forumisti catre forumisti!

Moderatori: dia21, dorina17

18 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

8 MARTIE...

Mesajde chn » Vin Mar 07, 2008 7:11 pm

pentru ca maine nu sunt va urez de azi LA MULTI ANI!...
nu stiu daca e chiar normal sa ne uram noi intre noi dar...
Imagine
oare or sa ne ajunga? :idea:
Imagine
EU!Doar EU!
chn
fabrica de iluzii

Mesajde chn » Vin Mar 07, 2008 7:12 pm

:shock: mama, ce misto e tortul asta...l-as vrea in realitate dar cred ca mi-ar fi mila sa-l mananc...
EU!Doar EU!
chn
fabrica de iluzii

Mesajde Night_du » Vin Mar 07, 2008 7:39 pm

Fii serioasa.. Se incepe cu un trandafir.. Inceputul e mai greu.. :P

Noi ne spunem noua.. la multi ani?.. Moamaaaaaa.. ce misto...
Ma rog.. Avand in vedere ca eu nu am pot duce la bairamul de 8 Martie, cu pneumonia mea..desi ma innebunesc telefoanele... am sa-l serbez aici.. :P

Sa traim multi ani.. tot asa frumoase, destepte, puternice, senzationale. Fie ca nimeni si nimic sa nu produca schimbari in minunatia asta de suflet... pe care-l avem si pe care-l dam tuturor.. parinti, prietene, copii, sot...
Sa ne dea Dumnezeu....

- taria sa mergem mai departe atunci cand totul se prabuseste in jur.....

- demnitatea sa plecam atunci cand totul ne spune sa o facem...doar inima se opune.....

- puterea de a fi ajutor celor care au nevoie de noi.. (ca e o amica care trebuie sa-si faca controlul stomatologic, sau ca e mama care are nevoie de tine pt ca i s-a descoperit cancer...)

- intelepciunea de a recunoaste darurile care le primim de sus..(ca e un zambet.. ca e o floare.. ca e o iubire).. si de a le aprecia..(chiar daca zambetul s-a sters demult, floare s-a ofilit, iubirea a plecat..)

Sa dea D-zeu ca inima asta mare a noastra.. sa devina si mai mare... astfel incat sa putem da si altora din ea.. :)

Suna bombastic?.. Hehehe..
OK.. Atunci una mai scurta..

SA TRAIM MULTI ANI.......
(si barbatii pe langa noi... :P)
Night_du
simply the best

Mesajde bibistanescu @yahoo.com » Sâm Mar 08, 2008 12:55 am

Imagine
La multi ani tuturor senzationalelor care sunt si care s-au retras de aici!Va doresc numai bine,fericire,bucurii si viata sa va fie o primavara vesnica(fara ploi si tunete).
Niciodata nu judeca un om dupa prieteni. Prietenii lui Iuda au fost perfecti!
bibistanescu @yahoo.com
frappuccino

Mesajde dia21 » Sâm Mar 08, 2008 2:05 am

Imagine
Imagine
Imagine
Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor - desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit - pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea... si pentru tot ceea ce reprezentati... pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu...
La multi ani!
"Universul nu este constient de existenta ta. Relaxeaza-te!" (Anthony de Mello)
dia21
frappuccino

Mesajde anena » Sâm Mar 08, 2008 2:05 am

LA MULTI ANI TUTUROR SENZATIONALELOR!
TOATE FLORILE DIN LUME SA VE INSENINEZE VIATA ,TOATE BUCURIILE DE PE PAMINT SA VA UMPLE SUFLETUL SI TOT BINELE LUMII SA SE SALASLUIASCA IN CASA VOASTRA.
UN 8 MARTIE FERICIT!

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
anena
frappuccino

Mesajde silvioara » Sâm Mar 08, 2008 2:25 am

Pentru toate senzationalele din Romania, bogate si mai putin bogate, cu cariera sau gospodine, tinere sau cu ghiocei la tample, le urez o imensitate de cer albastru si fericire :!:
silvioara
frappuccino

Mesajde tau_xxx » Sâm Mar 08, 2008 2:45 am

La multi ani fetelor si tot ce va doriti! :D
tau_xxx
frappuccino

Mesajde barboneli » Sâm Mar 08, 2008 8:19 am

Urez, la toate senzationalele prezente si viitoare, din toata inima cu stima si apreciere un La Multi Ani de 8 Martie ! Sa fiti sanatoase si fericite....
barboneli
frappuccino

Mesajde barboneli » Sâm Mar 08, 2008 8:37 am

Subpozatul, va ureaza cu dragoste, de data asta..., un 8 Martie fericit, fara griji si dureri de cap, cu miresme de primavara care sa va invaluiasca si multa veselie in jur....
Imagine

Imagine

Imagine
barboneli
frappuccino

multumiri

Mesajde conopri » Sâm Mar 08, 2008 9:02 am

bibistanescu @yahoo.com scrie:Imagine
La multi ani tuturor senzationalelor care sunt si care s-au retras de aici!Va doresc numai bine,fericire,bucurii si viata sa va fie o primavara vesnica(fara ploi si tunete).
:angel8: :cofi: iti doresc o zi minunata!
conopri
cafe-latte

Mesajde silvioara » Sâm Mar 08, 2008 9:44 am

Cand Dumnezeu a creat mamele

Cand Dumnezeu crea mamele era in a sasea zi, cand un inger i-a aparut si i-a spus: "O sa cam ai de lucru la aceasta creatie…"
Si Dumnezeu i-a raspuns: "Ai citit punctele acestei cereri? - Trebuie sa se poata spala, dar sa nu fie din plastic;
- Sa aiba 180 de parti mobile…toate sa poata fi inlocuite;
- Sa alerge dupa cafea neagra;
- Sa aiba poale care sa dispara atunci cand sta in picioare;
- Un sarut care sa poata vindeca orice, de la un picior rupt si pana la o legatura de dragoste terminata prost;
- Sa aiba sase perechi de maini;
Ingerul si-a scuturat capul incet si a raspuns: "Sase perechi de maini…in nici un caz."
"Dar nu mainile sunt cele care imi fac mie probleme" a spus Dumnezeu "Ci cele trei perechi de ochi pe care mamele trebuie sa la aiba."
"Asa este modelul standard?" a intrebat ingerul.
Dumnezeu a dezaprobat "O pereche ca sa vada prin usa inchisa atunci cand intreaba: copii ce faceti acolo? O alta pereche in spatele capului pentru a vedea ceea ce nu ar trebui si bineinteles ultima in frunte pentru a se putea uita la copil cand acesta greseste si trebuie sa-i spuna: te inteleg si te iubesc.
Doamne, spuse ingerul, mai bine lasa pe maine…
"Nu pot" i-a raspuns Dumnezeu "Sunt asa de aproape de a crea ceva atat de apropiat mie. Deja am creat mama care se face singura bine atunci cand este bolnava…care poate hrani o familie de sase persoane cu un singur hamburgher…"
Ingerul a verificat modelul si a spus "Este prea firava".
"Dar este rezistenta!" a raspuns Dumnezeu "Nu poti sa-ti imaginezi cate poate indura mama asta!"
"Poate sa gandeasca?"
"Nu numai ca poate sa gandeasca dar poate rationa si face compromisuri." a spus Creatorul.
In final, ingerul s-a aplecat si si-a trecut degetele pe obrajii mamei. "Exista o crapatura" s-a pronuntat el. "Ti-am spus ca te straduiesti prea mult cu acest model."
"Nu este o crapatura" a raspuns Domnul "Este o lacrima"
"La ce foloseste?" a intrebat ingerul.
"Este pentru fericire, pentru tristete, pentru dezamagiri, pentru durere, pentru singuratate si pentru mandrie."
"Esti un geniu!" a exclamat ingerul.
Domnul s-a uitat trist si a spus "Dar nu am pus-o eu acolo!"
silvioara
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Sâm Mar 08, 2008 11:20 am

Imagine

Imagine

Femeia, eterna poveste…

Atunci cand cerul zambi,
Te-ai ivit cu gradinile tale de ingeri,
farmec leganat in noptile repezi,
Tu, doar tu stii culoarea lacrimei
ce se-ascunde in coltul de timp
ce ne naste visele,
Doar tu stii
sa mangai dorul aprins din cremene alba,
penduland intre inima ce te cauta
si poezia din ruga de dimineata,
Tu esti aceea, unica, mirabila aripa
ce ne zboara vietile in vazduhuri inalte
si de n-ai fi, sufletul te-ar nascoci
petale din samburi de soare!
...
La multi ani ! ...
Femeie din patima mare ,
eternul asteapta sa ti se daruiasca ...!
Float like a butterfly! Sting like a bee !
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde michi 73 » Sâm Mar 08, 2008 3:48 pm

La multi ani dragile mele fetite! Sa aveti parte numai de bucurii, impliniri, realizari si sanatate atat voi cat si toti cei dragi voua.
Imagine
Imagine
"eu am fost ca tine(?),tu vei fi ca mine
michi 73
frappuccino

Mesajde lacatusu.oana » Sâm Mar 08, 2008 4:08 pm

La Multi Ani dragele mele! Va doresc sa aveti parte de o primavara cat mai frumoasa, cat mai senina, sa fiti cat se poate de fericite!

Va pup!!!
lacatusu.oana
cafe-latte

Următorul

18 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Înapoi la La multi ani!