cum scapam de negi?

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

33 mesaje • Pagina 2 din 31, 2, 3

Mesajde cotuca » Sâm Iul 08, 2006 12:37 pm

mersic mult!o sa incerc,pupici!
cotuca
espresso

Mesajde Aliana19 » Dum Iul 09, 2006 1:06 am

Am avut si eu cand eram mica.
Nitrat de argint sau Rostopasca.
Aliana19
frappuccino

Mesajde happy trumpets » Dum Aug 06, 2006 5:25 pm

Am avut negi all my life pe degete.. da-i cu galbenele, da-i cu dintii, da-i cu dermatologul.. trec dar te chinuiesti. Am gasit la farmacie plasturi speciali pentru negi de la Scholl. Geniali. Nu am mai avut negi de atunci. Sunt accesibili, daca ziceti ca nu toata lumea isi permite laserul: o suta si ceva de mii.
happy trumpets
cafe-latte

Mesajde EvyM » Lun Aug 07, 2006 4:14 pm

buna , ei hai sa-ti spun ce am folosit eu pentru fiul meu .Am incercat si cu rostopasca , dar nu i-au disparut negii. Atunci am cumparat un spray WARTNER asa se numeste , care ingheata mijlocul negului , apoi se umfla putintel zona negului , si ar trebui sa dispara incet , incet . Fiul meu a folosit acest spray de 3 ori (cu pauza de 2 saptamani intre folosiri)I-au si disparut negii . Sanatate multa.
EvyM
cappuccino

Mesajde marinush » Lun Aug 21, 2006 7:27 pm

Clavusal de la Favisan...Nu-i scump si am inteles ca e foarte bun...
Doresc sa realizez ceva special,nobil,dar sunt datoare sa ma achit intai de sarcinile marunte,ca si cum ar fi speciale si nobile
marinush
espresso

Mesajde Night_du » Dum Aug 27, 2006 3:10 pm

Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde danaRI » Mie Sep 06, 2006 7:15 pm

cu frunze de rostopasca. zdrobeste o frunza si aplic-o pe negi. repeta de cateva ori si vei vedea cum scapi de ei.
danaRI
cafe-latte

Re: cum scapam de negi?

Mesajde mcn_adriana » Mie Oct 25, 2006 12:41 am

[quoteead487="cotuca"]cine stie cum se poate scapa de negi?
va multumesc![/quoteead487]

Pasul nr. 1: consulta un deramtolog.

Exista un tratament care la mine s-a dovedit a fi foarte eficient: Duofilm, colodiu, solutie pentru aplicare locala. Se pare ca este destul de nou pe piata.

Pasul nr. 2: Respecta cu strictete recomandarile medicului si, mai ales, citeste cu atentie prospectul in cazul in care vei folosi Duofilm
mcn_adriana
cafe-latte

Mesajde Fergie » Sâm Oct 28, 2006 2:20 am

Din experienta iti spun ca negii trec foarte greu mai ales daca au ajuns deja sa se inmulteasca si ai mai mult de 2 3 negi.
Eu am avut doar unul dar mi-a dat multe batai de cap.In primul rand am fost la un medic care a spus.....ca trebuie arsi :blob6: nu imi doream asta mai ales ca negul era intr-o zona mai nasoala...in talpa asa ca in prima faza am incercat si eu cu rostopasca, apoi cu tot felul de leacuri babesti si...nimic si silita de imprejurari am mers la...ars :angry4: Am avut crater in talpa mai bine de o luna si bineinteles ca negul s-a regenerat :banghead: .Intr-un final am incercat la recomandarea medicului si Duofilm.Este o solutie fffff puternica, care arde la propriu negul.Trebuie sa te avertizez ca trebuie sa folosesti cu mare atentie aceasta solutie si sa ai grija sa nu dai si pe pielea sanatoasa.Privelistea nu va fi fff placuta dar macar vei scapa de tot ce inseamna negi. :P
Fergie
cafe-latte

Re: cum scapam de negi?

Mesajde Adrian Moza » Lun Iul 02, 2007 9:10 pm

[quote6306d4="cotuca"]cine stie cum se poate scapa de negi?
va multumesc![/quote6306d4]

este un mos in CLUJ-NAPOCA care va poate ajuta sa scapati de negi.
se numeste : Toma Chira
eu am avut un semn canceros iar doctorii mi-au spus ca trebuie operat .
am ales sa merg la CLUJ si mia pus o tictura iar acum am scapat de semn.
Adrian Moza
cafe-latte

Mesajde bubulina gospodina » Mie Iul 04, 2007 7:20 pm

[quote28264c="vicki cretulescu"]cu [b28264c]tinctura de rostopasca[/b28264c] usor si repede . infasori pe o scobitoare putina vata si inmoi in tinctura ,dupa care ungi negul.[/quote28264c]
[color=darkblue28264c]Da, rostopasca stiam si eu ca-i buna la negi.[/color28264c]
bubulina gospodina
espresso

contra negilor

Mesajde olghis » Lun Sep 17, 2007 3:00 pm

exista o solutie la farmacie ; duofilm care este foarte eficienta. eu am avut un singur neg pe varful degetului la picior ( luat probabil din praf ) si l-am vindecat total ( fara nici un semn ) dupa cateva aplicatii . Simplu , eficient ieftin si nedureros. Succes
olghis
cafe-latte

Mesajde knowcare » Lun Sep 17, 2007 3:25 pm

rostopasca. are un suc cu care te dai regulat. e cea mai eficienta metoda
knowcare
cafe-latte

Mesajde buneaadriana » Mar Sep 18, 2007 12:22 am

si fiul meu a avut negi, si am incercat destule leacuri dar degeaba . si apoi cu leacurile dureaza ceva timp . nici de laser nu e neaparata nevoie . eu l-am dus la dermatologie (desi avea 22 de ani) si i-a curatat perfect fara laser . si erau destul de marisori (unul avea aproape marimea unui bob de porumb , ceilalti un pic mai mici . si erau in palma si pe degetul mare ) .a stat apoi cateva zile pansat si gata a scapat de ei . asa ca du-te fara frica la dermatolog .
buneaadriana
cappuccino

Mesajde Andreifan » Sâm Sep 22, 2007 2:34 am

cea mai buna metoda e : si garantez ca in maxim 2 saptamani trece..!
Codita de busuioc arsa ca pe paiu de chibrit si ramane inrosit si arde ca tigara , aia puneti pe negel cat suportati, 2-3 zile la rand, cate 5 minute faceti asta , si gata s-a dus..
GARANTAT 100 % toti care au incercat au scapat..!
Andreifan
cafe-latte

AnteriorUrmătorul

33 mesaje • Pagina 2 din 31, 2, 3

Înapoi la Sanatate