OPERATII ESTETICE

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

10 mesaje • Pagina 1 din 1

OPERATII ESTETICE

Mesajde ani7714 » Joi Mai 19, 2011 3:07 pm

buna...mi-am facut de curand o interventie de marire de sani la domnul dr. Calin Dobos, care le-a pus implanturi cu silicon si Danei Savuica sau Ginei Pistol, cred ca stiti deja... si vreau sa impartasesc cu voi bucuria aceasta, de a ma simti bine in pielea mea pentru prima data...nu credeam ca astfel de medici pot face minuni, sunt extraordinari, nu am cuvinte sa-i multumesc pentru ce a facut pentru mine domnul doctor Dobos! Voi ce parere aveti despre fetele care isi pun silicoane?
ani7714
cafe-latte

Re: OPERATII ESTETICE

Mesajde Karina33 » Joi Mai 19, 2011 3:31 pm

ani7714 scrie:Voi ce parere aveti despre fetele care isi pun silicoane?

Chiar avea nevoie de reclama doctorul asta? Ti-a facut cumva gratis interventia???

Si ca sa-ti raspund la intrebare: PROASTA daca nu este o operatie reparatorie.
Problema e la neuroni si se trateaza altfel, nu chirurgical.
viatzaerozsirozestelumeatoata
Karina33
irish coffee

Mesajde Night_du » Joi Mai 19, 2011 3:36 pm

Suna cam vulgar, asa...sa-ti pui silicoane. :-? (este si incorect...pt ca protezele nu sunt doar din gel siliconic, sunt si din solutie salina, gel coeziv, etc)

Pareri... :-? Despre operatiile estetice, in sine (ca sunt de sute de feluri) sunt 100/100 PRO.
Pt operatiile de a-si pune silicoane, depinde....

Operatiile estetice (corect, ramura chirurgica care se ocupa de asa ceva se numeste chirurgie plastica si reparatorie, din care chirurgie, se desprinde chir. pur estetica) se fac pt a corecta anumite defecte (din nastere, sau dobandite).
Asa se face ca mastopexia (corectarea sanilor cazuti), mastoplastica (aditiva sau riductiva), operatiile care se impun... a se face pt a reda stima de sine unei femei cu cancer careia i-s-a excizat completamente glanda mamara (deci operatii de marire-reducere-inlocuire-corectare-reconstructie), otoplastia, rinoplastia, refacerea unei fete in urma unui accident, etc, etc, etc la nesfarsit....sunt operatii care se impun...pt a reda ceea de natura, din varii motive, a luat.

Dar daca silicoanele se pun doar pt un moft...pt a avea o cupa Z, in loc de o cupa B...eh, aici....
Infact, chirurgii estetico-reparatori, erau nevoiti a cere o analiza psihologica, inaintea unei interventii (vb de 3-4-5 ani in urma, nu de epoca de piatra). Nu stiu daca acuma se mai face asa ceva, desi, dupa mine una (pur personal si profesional) ar trebui sa se faca obligatoriu.

Ce sa-ti spun? Presupunand ca operatia se impunea, pt a reda stima de sine.....sa nu te opresti aici...sa lucrezi in continuare la stima asta de sine...o pereche de balcoane nu face tot, ci trebuieste corectat tot ce tine de o stima alterata......
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde andraa75 » Mar Iul 12, 2011 4:09 pm

buna ani7714! spune-mi te rog, inainte de a te duce la dr dobos, te-ai interesat si de alte clinici? eu ma gandesc sa fac o operatie de marire a sanilor asa ca am inceput sa ma documentez, sa vad ce presupune si sa caut clinici. am gasit o clinica la care m-as duce, polisano ii spune. stii ceva despre ea? au avut deschiderea in bucuresti de curand, asa am aflat de ea. am vazut ca e condusa de un doctorstrain f bun (austriac cred). astept sa-mi povestesti mai multe despre experienta ta! te pup!
andraa75
cafe-latte

Mesajde andrastegaru » Mar Iul 19, 2011 6:01 pm

Buna, eu nu stiu de alti meidci, eu am avut noroc sa nimeresc din prima la acest medic exceptional, dr. Calin Dobos, la modul ca mi-a explicat tot ce se poate explica referitor la aceasta interventie. eu sunt proaspat operata, miercuri am facut operatia de marire de sani, am implanturi 310, inainte nu aveam deloc sani. conteaza sa mergi la un medic cu rabdare si experienta.
andrastegaru
cafe-latte

Mesajde andraa75 » Joi Iul 21, 2011 6:41 pm

andra, merci mult pentru raspuns. cum e cu recuperarea? ai dureri mari? eu mi-am oprit atentia la clinica polisano. mi-a l-a recomandat cineva pe doctorul norbert pallua de acolo. ai dreptate ca trebuie sa dai de un doctor rabdator dar ma gandesc ca mai toti doctorii din clinicile private se poarta f bine cu pacientii. pentru mine e foarte importanta experienta doctorului, l-am cautat pe dr pallua si am vazut ca a operat la clinici din strainate unde tehnologia de ultima ora nu e o noutate ca la noi. in plus am vazut ca si la polisano au aparatura buna iar clinica arata f bine (parca te duci la spa:)) ) iar din ce am mai citit pe ici pe colo fetele care au fost acolo sunt foarte incantate. imi voi face o programare si revin cu informatii. sa-mi zici mai multe despre operatia ta. te pup!
andraa75
cafe-latte

Mesajde andraa75 » Vin Aug 05, 2011 2:57 pm

Hei, bine v-am gasit din nou.
In urma unei analize mai aprofundate m-am hotarat sa aleg clinica Polisano pentru implant. Am fost la o prima consultatie si pot spune ca daca inainte nu eram 100% sigura daca sa fac aceasta operatie, in urma acestei consultatii m-am convins sa fac acest pas.
Chiar cred ca dr Pallua, care are o experienta solida in afara (http://www.clinicapolisano.ro/chirurgie ... eparatorie) va face ca operatia mea sa fie fara probleme, iar recuperarea rapida.
Am vrut sa va impartasesc acest lucru, poate si alte fete vor avea nevoie de o recomandare in caz ca nu vor fi hotarate in privinta doctorului. Imi dau seama ca este un pas major si am vrut sa fiu foarte hotarata inainte. Nu mai e mult si imi voi vedea visul implinit.
Ganduri bune, va imbratisez.
andraa75
cafe-latte

Mesajde alina_popa_33 » Vin Sep 09, 2011 12:21 pm

@andraa75
Ai reusit sa-ti implinesti visul? Cum a fost operatia?
alina_popa_33
cafe-latte

Mesajde crisu_87 » Vin Noi 11, 2011 2:06 pm

Buna! Am auzit numai lucruri bune despre Dr. Dobos si am hotarat sa ma las pe mana lui pentru o operatie de marire a sanilor. Saptamana viitoare mi-am programat interventia si astept cu nerabdare sa-mi rezolv aceasta problema...Am sa revin cu detalii si pareri pentru cele interesate! :alien:
crisu_87
cafe-latte

Mesajde dragos6 » Vin Noi 11, 2011 10:52 pm

dacă nu pui poze cu înainte şi după... degeaba o faci!
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

10 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sanatate