pietre la rinichi:((

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

11 mesaje • Pagina 1 din 1

pietre la rinichi:((

Mesajde adinutza_34 » Mie Iul 04, 2012 3:31 pm

Buna ziua,
acum 2 saptamani am avut niste dureri groaznice de rinichi si am ajuns la urgenta, unde mi-au descoperit niste nenorocite de pietre la rinichiul stang. AM facut tratament pana acuma, dar nici un rezultat. Asi vrea sa merg la un medic bun la privat si nu stiu la cine, poate s ama ajute cineva cu o recomandare?
adinutza_34
cafe-latte

Re: pietre la rinichi:((

Mesajde Night_du » Lun Iul 09, 2012 2:38 am

Adinutza, dragă, poate vrei să specifici şi localitatea în care te afli.

P.S. Vrei să dezvolţi puţin? În ce sens nu ai avut "nici un rezultat"? Ţi-ai repetat analizele?
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde adinutza_34 » Lun Iul 09, 2012 3:56 pm

Buna,sunt din Bucuresti. Inca nu am eliminat nici o piatra. Intre timp m-am documentat pe net si am vazut ca in Romania se foloseste Litotritia pentru a sparge pietrele la rinichi, dar nu stiu ce sa fac. A facut cineva asa ceva? Mie mi-a zis ca am pietre de cea mai mare de 12 mm.
adinutza_34
cafe-latte

Mesajde Night_du » Lun Iul 09, 2012 4:33 pm

Da, se foloseşte litotriţia în special pt pietrele mai mici de 2 cm (deci tu te-ai încadra).
Eu nu să-ţi pot dau amănunte, piatra mea era mult mai mică, aşa că am făcut doar trat. medicamentos.

Ce pot să-ţi spun e că litotriţia, spre deosebire de metoda tradiţională (cu bisturiu), este non-invazivă, deci, nedureroasă.

Mai mult amănunte poate îţi pot da cei din Buc. :)

Tot ce am găsit pt tine este o adresă (poţi suna, si dacă, eventual, te hotărăşti să suni, să ne spui şi nouă, poate mai sînt persoane care au nevoie de ajutor :) )

SURSA

Pentru alte relatii va rugam sa nu ezitati sa ne contactati.
Clinica de Diagnostic Gral Medical:
Str. Traian Popovici, nr. 79-91, Sector 3, Bucuresti
Tel./Fax. 021.323.00.00/(02)
E-mail: office@gralmedical.ro
Web: http://www.gralmedical.ro

[[... http://www.gralmedical.ro/p-136-litotritie.html
Informatii Utile
Pentru rapiditatea efectuarii investigatiei, pacientul poate veni si direct cu analizele medicale si urografia astfel incat sa nu astepte pana la sosirea rezultatelor.
Nu lasa durerea sa fie cea care te trimite la doctor, poti preantimpina acest lucru printr-un set de analize si investigatii.Astfel, in conditii de ambulatoriu se poate efectua interventia de eliminarea a pietrelor la rinichi, scutind pacientul de disconfortul unei internari, iar vindecarea se efectueaza fara a apela la bisturiu.

Consiliere online
Puteti obtine informatii suplimentare apeland adresa de email: litotritie@gralmedical.ro
sau telefon: 021/323.00.00(02), mobil:0723/11.88.42 ...]]
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde adinutza_34 » Lun Iul 09, 2012 4:47 pm

Mutumesc frumos pentru ajutor. O sa imi fac o programare si va tin la curent.
adinutza_34
cafe-latte

Mesajde Night_du » Mar Iul 10, 2012 12:40 am

Să-ţi fie de sănătate. Aşteptăm veşti (mai) bune. :)
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde ioana_darius.blaj » Mar Iul 10, 2012 8:23 am

Sunt la farmacie niste pastile naturiste pe baza de tamaie. Sunt foarte bune si distrug pietrele. Cred ca se numesc Uricol. Sau daca ai putea sa iei dimineata, pe stomacul gol ,cate o biluta de tamaie timp de macar 10 zile...
La mine au avut efect.
ioana_darius.blaj
frappuccino

Mesajde Karina33 » Mar Iul 10, 2012 12:16 pm

La nepoata-mea n-au avut efect nici pastilele, nici tamaia, nici saritul pe calcaie asa tot a ajuns dupa Pasti sa scoata piatra de la un rinichi si peste o luna si de la celalalt. Si n-are decat 21 de ani, deja se confrunta cu probleme...
viatzaerozsirozestelumeatoata
Karina33
irish coffee

Mesajde dragos6 » Mar Iul 10, 2012 12:30 pm

Păăi aia cu tămâia n-a mers pentru că în loc s-o duceţi la biserică, s-o aprindă preotul, voi aţi păpat-o!!! 8-x
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde Karina33 » Mar Iul 10, 2012 12:54 pm

dragos6 scrie:Păăi aia cu tămâia n-a mers pentru că în loc s-o duceţi la biserică, s-o aprindă preotul, voi aţi păpat-o!!! 8-x

Dragos aia ramasese de la ce arsese mama la manastire, asa ca nici partea cu rugatul n-a functionat.
Tot sonda a rezolvat problema, ramane de-acum sa se roage sa nu mai adune altele, macar prea curand. :ympray:
viatzaerozsirozestelumeatoata
Karina33
irish coffee

Mesajde anamariatoma » Mie Iul 18, 2012 11:42 am

Uite,poate iti este de ajutor acest tratament natural pentru combaterea CALCULILOR RENALI si fenomenului de LITIAZA RENALA sau popular spus pietre la rinichi:

- MagneZi B6 (1-0-1, dupa masa) SAU Stress Management B-Complex (1-0-1 inainte de masa) - prezenta Magneziului in compozitie contribuie favorabil la dizolvarea calculilor renali.

- Liquid Clorophyll (in schema de administrare 1-1-1, inainte de masa, alcalinizeaza traiectele renale si contribuie la stoparea, respectiv topirea depunerilor calcefiate prin echilibrarea balantei ph-ului din organism; este un bun antiinflamator, combate eventualele hemoragii si are efect de calmare a durerilor)

- Triple Potency Lecithin (in schema de administrare 1-0-1, in timpul mesei, determina descompunerea hidrosolubila a calculilor renali si ajuta astfel la eliminarea lor pe cale urinara)

- Garlic Caps (1-0-1 dupa masa, ajuta la topirea calculior renali, combate eventualele infectii urniare suprapuse, insa nu se recomanda in cazul in care litiaza este asociata cu nefrita acuta sau cronica)

- SambuRex (1-1-1 lingurite dupa masa, stimuleaza dizolvarea nisipului renal, protejeaza epiteliul rinichiului si mareste cantitatea de urina eliminata) SAU Zen Thonic (in schema de administrare 1-1-1 dupa masa - fructele specifice din compozitie ajuta la dizolvarea calculilor renali si sunt anti-inflamatoare)
anamariatoma
cafe-latte

11 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sanatate