streptococ

Probleme de sanatate si raspunsuri la ele

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

3 mesaje • Pagina 1 din 1

streptococ

Mesajde cafea_de_dimineatza » Mar Sep 29, 2009 11:09 pm

prietenul meu a avut aceasta boala :streptococ pe care il facuse in gat (se pare ac este vb despre cel argintiu) si imi este teama sa nu fie contagioasa chiar daca el nu mai are aceasta problema. mi-a spus ca a facut tratament dar inca mai face niste injectii pt a preveni orice pericol.as dori sa stiu daca este chiar asa de periculor, cat de repede apare daca ar fi sa fiu si eu infectata cu acest virus sau daca exista riscul sa fiu infectata, si daca ar trebui s ama ingrijorez.. va rog mult!
cafea_de_dimineatza
cafe-latte

Mesajde cafea_de_dimineatza » Mar Sep 29, 2009 11:11 pm

imi pare rau pt greselile de scriere dar a scris in graba
cafea_de_dimineatza
cafe-latte

Re: streptococ

Mesajde iri80 » Mie Sep 30, 2009 10:49 am

cafea_de_dimineatza scrie:prietenul meu a avut aceasta boala :streptococ pe care il facuse in gat (se pare ac este vb despre cel argintiu) si imi este teama sa nu fie contagioasa chiar daca el nu mai are aceasta problema. mi-a spus ca a facut tratament dar inca mai face niste injectii pt a preveni orice pericol.as dori sa stiu daca este chiar asa de periculor, cat de repede apare daca ar fi sa fiu si eu infectata cu acest virus sau daca exista riscul sa fiu infectata, si daca ar trebui s ama ingrijorez.. va rog mult!

nu am mai auzit de streptococul argintiu(poate stafilococul auriu)in orice caz un exudat faringian va lamuri daca s-a transmis si la tine
la streptococ se fac intr-adevar dupa tratament injectii pentru a prevenii recaderea
succes
iri80
cafe-latte

3 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Sanatate