Cum poti sa rezisti mai mult ?

Subiecte fierbinti, dar si serioase.

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

80 mesaje • Pagina 4 din 61, 2, 3, 4, 5, 6

Mesajde hackfresse » Vin Aug 29, 2008 1:41 pm

dorina17 scrie:
al3xandrutza scrie:
dargo scrie:ee, trebuie sa existe o diferenta. ce androlog, la noi nici sexologi nu exista in orasu asta. :sad:

Nu, dar cei interesati apeleaza si la un psiholog... :)

deci stiam eu ceva

am si eu o intrebare pentru baiatul in cauza...ai schimbat cumva iubita? poate numai cu ea ti se intampla asta

am schimbat .... si da am inselato .... si nimic mai diferit am facut noi ce am facut so intarit cat so intarit (nu o fost foarte tare) si nici actul in sine nu o durat mult .... (cand sa facem .. la cat era de mica nici in gaura nu intra)
hackfresse
cafe-latte

Mesajde dargo » Vin Aug 29, 2008 1:48 pm

haide sa te intreb eu ceva. ce varsta ai?
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde hackfresse » Vin Aug 29, 2008 3:16 pm

18 si am inceput prima data ca orice baiat din generatia asta la tampita varsta de 15 ani
hackfresse
cafe-latte

Mesajde dargo » Vin Aug 29, 2008 3:21 pm

hackfresse scrie:18 si am inceput prima data ca orice baiat din generatia asta la tampita varsta de 15 ani
ehheee. eu zic rabdare, autocontrol, exercitiu si daca nici asa mergi la un doctor ca sa te linistesti. lucrurile pot fi mult mai complexe, nu doar de natura fizica.

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde hackfresse » Vin Aug 29, 2008 3:55 pm

ok mersi mult :)
o sa incerc asa
hackfresse
cafe-latte

Mesajde pitbully » Vin Aug 29, 2008 5:26 pm

dargo scrie:ehee, pitt, pozitia in care ea e deasupra nu e prea indicata tinand cont de faptul ca ritmul e impus de ea atunci si ar fi mai greu ptr el. :)

Ehee,dargo,frumoasa mea.....cine spune asta?
Ba dimpotriva,asta e cea mai indicata pozitie...si nu vorbesc prostii...e testat.

Cand este el deasupra...oricare ar fi pozitia lui fiind deasupra ejaculeaza mult mai repede ca atunci cand e in pozitia intins pe spate,sa zicem cu penisul in sus.
Stiu ca ea detine controlul,dar de-asta i-am spus sa comunice...sa o opreasca putin ..sa-i zica...stai usor...dupa care iar revine la actul in sine....si dupa cateva repetari in timp va observa ca rezista mai mult baiatul.
La sexul oral e mai diferit...acolo chiar nu stiu ce-ar putea face...de obicei e de incalzire nu de terminare,da' na...fiecare cum poate si stie mai bine.

Zi alta pozitie in care el nu depune foarte mult efort.....eu spun din ce stiu,testat pe mine.

Astept curios si nerabdator raspunsul de la doctor!
Viziune înseamna sa vezi lucrurile nu cum sunt, ci cum vor fi...

Orice vis poate deveni realitate cu conditia sa sti ce sa visezi...
pitbully
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Vin Aug 29, 2008 5:33 pm

pitbully scrie:
Ba dimpotriva,asta e cea mai indicata pozitie...si nu vorbesc prostii...e testat.

:thumbleft:
Float like a butterfly! Sting like a bee !
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde dargo » Vin Aug 29, 2008 7:29 pm

eu tot la parerea mea raman. mi se pare greu de crezut ca baiatul in discutie, si plin de dubii acum, ii va spune fetei in timpul actului sa incetineasca ritmul cand simte ca se apropie momentu. :) din experienta mea stiu ca pentru controlul in privinta momentului orgasmului sunt indicate pozitiile in care barbatul detine controlul. si pozitia cand ea e deasupra nu e una in care el detine controlul. femeia il detine atunci si stiind ca la barbati stimulii viziuali sunt foarte importanti si sunt agenti ai excitarii cu atat mai mult, ia gandeste-te ce panorama are baiatul cand ea e deasupra. excitare mare, zic eu. ca aia e o pozitie preferata de femei e partea a doua, dar nu pentru a-l avantaja pe barbatin privinta renumitului orgasm. in chestiunea asta sustin poztia in care el e deasupra si impune ritmul, sau doggy style. haide ca stiti voi mai bine. :cool:

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde pitbully » Vin Aug 29, 2008 8:31 pm

Scurt si la obiect...trecem la fapte? :D
Eu zic ca mine si tu ca tine.....si zic sa facem si si sa vedem cine are dreptate :)
Viziune înseamna sa vezi lucrurile nu cum sunt, ci cum vor fi...

Orice vis poate deveni realitate cu conditia sa sti ce sa visezi...
pitbully
frappuccino

Mesajde dargo » Vin Aug 29, 2008 9:32 pm

pitbully scrie:Scurt si la obiect...trecem la fapte? :D
Eu zic ca mine si tu ca tine.....si zic sa facem si si sa vedem cine are dreptate :)
:cool:

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde al3xandrutza » Vin Aug 29, 2008 10:16 pm

pitbully scrie:Scurt si la obiect...trecem la fapte? :D

:D Dar trebuie sa fie cineva care delibereaza! :idea: :cool: :twisted:
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde hackfresse » Vin Aug 29, 2008 10:26 pm

noah ok mai trebuie sa testez eu pozitiile dar daca fac sa rezist la cel oral (sa ma gandesc la pasari albe vanate de tractoristi) mi se inmoaie .. asta e buba .. sau cand fac sex sa rezist mai mult incerc sa ma gandesc la altceva ... deobicei da rezultate dar dupa aia nu mai e asa excitant
hackfresse
cafe-latte

Mesajde al3xandrutza » Vin Aug 29, 2008 10:34 pm

hackfresse scrie:noah ok mai trebuie sa testez eu pozitiile dar daca fac sa rezist la cel oral (sa ma gandesc la pasari albe vanate de tractoristi) mi se inmoaie .. asta e buba .. sau cand fac sex sa rezist mai mult incerc sa ma gandesc la altceva ... deobicei da rezultate dar dupa aia nu mai e asa excitant

Vaai, dar nu iti trebuie nici carte, nici cursuri, nici teorie, nimic ca sa faci performanta. Luati totul usor, fara graba, step by step. Trebuie rabdare, practica, intelegere reciproca, creativitate si multe incercari. Esti prea inhibat si stresat sa nu faci greseli si de ce nu vrei de aia nu scapi...
al3xandrutza
frappuccino

Mesajde hackfresse » Sâm Aug 30, 2008 2:18 am

... tu imi citesti gandurile ?
not fair ... :evil:
hackfresse
cafe-latte

Mesajde al3xandrutza » Sâm Aug 30, 2008 10:58 am

hackfresse scrie:... tu imi citesti gandurile ?
not fair ... :evil:

:) Da zi-mi ca nu am dreptate! :idea: Traiti clipa, asa cum este ea, nu va mai ganditi la esec! Este foarte important sa aveti incredere in voi si in speranta ca se va finaliza cu un final fericit, care sa va multumeasca in parte. Daca din prima il iei pe " nu" in brate, mi se pare logic sa te demoralizezi pana sa apuci sa incepi ceva!
al3xandrutza
frappuccino

AnteriorUrmătorul

80 mesaje • Pagina 4 din 61, 2, 3, 4, 5, 6

Înapoi la Sex si viata intima