Dezvirginare

Subiecte fierbinti, dar si serioase.

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

66 mesaje • Pagina 2 din 51, 2, 3, 4, 5

Mesajde pitbully » Dum Iun 21, 2009 12:26 am

Acum 2 ani era o pustoaica de aceeasi varsta,tot din Calarasi care ma intreba acelasi lucru.
Voi mancati cumva altceva la pranz fata de celelalte orasele?
Sau baietii pusi pe fapte mari?Si va da tot felul de texte de 2 lei...
Viziune înseamna sa vezi lucrurile nu cum sunt, ci cum vor fi...

Orice vis poate deveni realitate cu conditia sa sti ce sa visezi...
pitbully
frappuccino

Re: Dezvirginare

Mesajde msv. » Dum Iun 21, 2009 1:13 am

Anonim100 scrie:Voi patzii ceva?

Anonim100 scrie:Asa ca taci ;)..ca am eu habar de ceva ;P
ca un hoinar pe vase regale...
msv.
cappuccino

Mesajde Night_du » Dum Iun 21, 2009 10:10 am

@msv bine evidentiat. Daca stie atat de multe, de ce ne mai intreaba.

@vladuli eu nu o pun la zid, si nici nu am ce s-o atrag de partea mea, intrebarea ei nu a fost SA ACCEPT?...intrebarea ei a fost MA DOARE? Deci ea si-a format in minte f clar ce vrea sa faca, dar nu are inca toate datele problemei, si de aia ne intreaba pe noi, astea, priceputele in ale sexului...
Iti garantez ca SI daca i-se explica babeste de ce trebuie si de ce NU trebuie sa faci sex, tot pe a ei o tine. Eu ma infurii pe educatia care i-o dau parintii (sau care NU...i-o dau) si pe (dez)interesul pe care il au vis-a-vis de viata si activitatile ei.
Hai sa-ti spun o poveste, ca tu esti mai nou pe forum si nu o stii. Fratele meu este mai tanar decat mine cu 17 ani. Departe de noi gandul de a-l controla, dar din nevoia de a proteja, poate si prea mult, admit, il sunam tot timpul, unde este, ce face, la ce ora vine acasa, etc. Ma interesau (pe mine mai ales, pt ca noi doi avem un dialog extraordinar si o afinitate reciproca minunata), ma interesau, deci, toate durerile si neimplinirile si aspiratiile si visele lui. Intelegi? Dialogam f mult, pe varii teme, la varii ore, de multe ori impinse pana tarziu in noapte. Asa am reusit sa-l fac sa inteleaga ca treaba aste de se cheama sex, inafara faptului ca este ceva extraordinar, este si o chestie de maturitate. Cat cu comunicare (eu), cat cu control (ai mei), am reusit, pana acum, sa il tinem departe de tentatii de acest gen (depinde, desigur, si de caracter, puteam noi sa-l inchidem cu 1000 de lacate, daca tot ii era de scarpinat, o facea).
Acum este matur, major, are caracterul format, are personalitate (poate mai multa decat am eu), si poate, in virtutea faptului ca este RESPONSABIL si CONSTIENT de faptele sale, sa faca tot ce-i trece prin cap.
Dar repet...este matur, responsabil, cu caracter format si, mai ales, cu coloana...... ASTA..se trece cu vederea in 99,99% din cazuri. Am inteles ca vrei sa fii bun prieten cu copilul tau, dar nu uita ca TU esti responsabil, pt cum il formezi. Am mai spus undeva, un copil este ca o "plastilina" , il poti urca pe piedestal, sau anihila existential, in functie de cum te comporti si cum il educi.

De regula copiii astia, care fac sex de mici-copii, provin dintr-un mediu dezorganizat. Am avut la cabinet pacienta de 14 ani, cu copil in brate. Un copil....cu copil... mama ei, o alcoolica, tatal plecat pe cele meleaguri. A venit al colorat, a ademenit-o cu vorbe dulci, a avut parte de siroposenii de care n-a beneficiat acasa, si au comis-o. Acuma, pacientuca mea (ca in ciuda faptei sale, mi-e draga ca e doar un copil), primeste bataie cu cureaua tocmai de la cel ce-i promisese mare si sarea.
Iata, deci......la ce duce comunicarea....sau, ma rog..LIPSA..ei....

Concluzia mea, (nu am spus ca este SI o concluzie buna), este ca fatuca asta nici nu are parte de dialog acasa, nu are minime cunostinte de respect (a se vedea modul cu care ni-se adreseaza), ba ne mai si da cu tifla, ca ea stie...... Pai daca stie, sa treaca la fapte, ce ne mai intreaba pe noi? Ca tot nu tine cont de ce-i spunem.
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde dragos6 » Dum Iun 21, 2009 6:27 pm

felicitari! ati rezolvat ceva cu vorbe urate? cu bataia (daca i-ati fi fost parinti) credeti ca se rezolva mai bine? NU! abia atunci copiii se simt "rupti" de dragostea si increderea parinteasca si se lasa sedusi/seduse de acesti "don juani" de mahala care apoi isi bat joc cu nonsalanta de victimele nevinovate.

sa mai amintim ca pot cadea apoi prada unor violuri care se petrec dupa scenariul: "victima" il cunoaste pe un baiat, cu care a mai avut relatii intime; acesta o cheama iar la o partida de amor, doar ca atunci cand termina apar ca prin farmec vreo 5-7-15 prieteni de-ai lui, care-si fac si ei mendrele cu acea fata. la o eventuala ancheta, toti vor spune ca ea a vrut! a fost de acord sa aiba relatii intime, nu? ok! pai atunci nu mai e viol!!!

ai curaj sa spui c-o stii si pe asta, copila anonima?

mai stii si ca actul sexual cu o fata mai tanara de 16 ani, chiar liber consimtit (???), este o fapta care se pedepseste PENAL??? oare de ce s-au gandit cei ce au scris legile sa va apere, macar pana la acea varsta? o fi oare tot o chestie "batraneasca"? ia mai gandeste-te! ca nu doare nici macar cat o dezvirginare nedureroasa.

apropo, pentru "amortire" exista creme la sex shopuri, pentru sex anal. ai putea folosi una din alea ca anestezic local.
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde Night_du » Dum Iun 21, 2009 8:40 pm

Vorbe urate? Dragos, sa stiu ca fetei mele ii arde de scarpinat la 13 ani, pai o inchid in casa, mai, tata, cu 1000 de lacate, si nu vede lumina zilei pana nu implineste 18 ani. Nici la scoala nu o las sa mearga, pana nu ii trec fluturii din cap. Si apoi sa vina cineva sa ma ia la rost de ce-mi tin copchila inchisa in casa, ca-i trag si cateva palme.
Apoi o las sa-si faca de cap, daca tot am dat nastere la o panarama, dar macar la 18 ani e responsabila EA INSASI de actiunile ei.

Si tu ce sfaturi ii dai la mucea asta, mey? Sa-si cumpere creme de amortit. Bravos, Misule. Alea numai lectii de moralitate nu is, sorry. :|
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde vladuli » Dum Iun 21, 2009 8:41 pm

nu e suficient sa ai dreptate,la fel de important este modul in care comunici.raspunsul trebuie adaptat la fiecare individ in parte,in functie de gradul de intelegere,dar si de ce tip de adevar este dispus sa asimileze.
ok,e nasol sa faci sex de la aceasta varsta.dar cine naiba suntem noi sa-i spunem cand si ce sa faca cu propriul ei corp?probabil ca asta gandeste fata.
daca comportamentul ei deriva din lipsa de intelegere si dezorganizarea intrafamiliala,iata ca,in sfarsit,poseda"ceva" ce o face sa se simta dorita,ca are valoare pentru cineva.sunt de acord cu dragos,nu facem decat sa o aruncam mai repede in bratele idiotului,pentru ca"nimeni nu ma intelege..."
un surfer bun,nu despica valul fatis,ci inoata in directia acestuia initial,abia apoi se lasa purtat de el.
a intrebat-o cineva daca-l iubeste pe tip?daca da,cum defineste ea acest sentiment?pentru ce il iubeste?evident ca intuiesc raspunsul ei,profunzimea sentimentului si a gandirii ei.trebuie insa,cum spuneam,multa diplomatie si pricepere in a devoala adevarul.oferiti-i un raspuns(adevar) pe care sa fie dispusa sa-l primeasca.
trebuie sa stie ca comportamentul cameleonic al individului in calduri se va schimba radical "dupa".va fi doar un reper statistic.
suntem cu totii bine intentionati.e nevoie de mai mult insa.
vladuli
espresso

Mesajde Night_du » Dum Iun 21, 2009 8:47 pm

Dar tu intelegi, Vlade(uli), ca ea nu a intrebat SA ACCEPT......ci MA DOARE? Am spus clar, ea si-a format deja ideile, are nevoie de cineva care sa-i dea unda verde.
Si daca asa a reactionat la sfaturile noastre (esti jmeker, si taci sin gura) pai, mey, fata asta nu are pic de cultura si de respect.
Ma consider normala in trairi, da' uite ca la asa o (viitoare) panarama nu-i pot spune dacat ca-i doresc sa gaseasca o scula cat ea de mare, poate asa s-o satura, si apoi si-a vedea de scoala.

(scuze dar nu pot sa ma abtin, imi pulseaza creierul in cap de furie) :evil:
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde vladuli » Dum Iun 21, 2009 9:08 pm

inteleg.si ai dreptate.probabil ca "luptam" pentru o cauza pierduta.
ca sa ai influenta asupra cuiva trebuie sa-i castigi increderea.caci schimbarea vine din interior.mai intai trebuie sa ajungi acolo(la figurat,evident).
vladuli
espresso

Mesajde Karina33 » Dum Iun 21, 2009 10:53 pm

Ce va place (unora) sa atacati cu vorbe grele fara sa va ganditi intai ca-i o biata copila ce cauta ajutor pe-aici...sigur ca acasa nu poate vorbi cu parintii, iar prietenele nu-s de nadejde la varsta asta...ea oricum va face cum vrea ea, si legata de calorifer va reusi dezvirginarea daca asta si-a pus in cap!
Puteti arunca cu pietre cat vreti in mine dupa ce cititi povestirea urmatoare!
Prin 2001 dupa 12 ani de casnicie s-a produs un divort, amiabil pentru noi parintii dar traumatizant pentru copila, ce nu intelegea ca totusi o iubim fiecare dar nu mai suntem familia pe care si-o dorea ea. In 2003 tatal meu ce sufera de ciroza ne-a 'solicitat' mai mult atentia fiind pe finalul luptei si crezand ca-s toate in regula am fost mai putin atenta la fi-mea. Asta nu inseamna ca am neglijat-o, dar ea a avut ceva mai multa libertate, asa ca si-a gasit sa se indragosteasca de un baiat. Indragosteala puternica, disperata, nesperata dar perfect reala pentru varsta de 13 ani. Asa ca inainte de-a implini 14 ani i s-a daruit, a fost pentru ea baiatul care o iubea. Din cauza imaturitatii ei n-a stiut sa-si 'tina' din scurt geloziile si nesigurantele specifice varstei asa ca s-a incheiat iubirea fara ca eu sa fi aflat inca ceva. Din pacate s-a ales cu ceva ciupercute si speriata a cerut ajutorul unei surori de-ale mele si asa am aflat si eu dupa trei-patru luni ca fata mea nu mai e virgina. Am luat legatura cu taica-so, l-am pus la curent cu evenimentele, ne-am calmat, ne-am sfatuit si-am scos-o pe Andra la o inghetata si acolo i-am povestit ce stim(ulterior mi-a spus ca a crezut ca o vom da afara din casa daca aflam...) si ce putem face daca nu se comporta cum trebuie si cum ne putem intelege daca e cooperanta. A apreciat mana de ajutor intinsa, a recunoscut ca ea a tras de baiat, a sustinut ca s-a simtit minunat si ca nu regreta nici o clipa ce s-a intamplat.
Dupa asta am apelat ca consiliere psihologica (avea dereglari de somn, nu mai putea invata, nu-si gasea locul) si-am invatat si eu cum sa accept ca fata mea pe care eu o cred copila e foarte matura in multe, e implinita si sigura pe latura sexuala dar are nevoie de muuulta atentie si dragoste. Si ca daca in noi familia ei nu le gaseste le va cauta oriunde altundeva. Atunci ea fiind destul de depresiva si eu fiind cam singurul om in care putea gasi sprijin si dragoste neconditionata mi-am inchis firma, am rupt relatia in care eram, mi-am facut de lucru acasa, am invatat cu ea pentru capacitate, am fost acolo pentru a-i arata ca sunt cea care o 'aude' si cand tace si am reusit(impreuna) sa luam admiterea cu 9.58 si sa-si vada asa propria valoare.
Fiind vorba in topic despre sex, pot spune ca cei 13 ani pentru ea nu au fost un impediment in dezvoltarea sexuala si intelectuala, a fost o experienta pe care sincer nu-mi pare rau ca am trait-o alaturi de ea(am devenit mai inteleapta)
Si pentru Gabi: fata mea nu a fost o clipa 'panarama' asa cum o judeci pe fatuca asta ratutita.
viatzaerozsirozestelumeatoata
Karina33
irish coffee

Mesajde mamitza_16 » Dum Iun 21, 2009 10:56 pm

Night_du scrie:Vorbe urate? Dragos, sa stiu ca fetei mele ii arde de scarpinat la 13 ani, pai o inchid in casa, mai, tata, cu 1000 de lacate, si nu vede lumina zilei pana nu implineste 18 ani. Nici la scoala nu o las sa mearga, pana nu ii trec fluturii din cap. Si apoi sa vina cineva sa ma ia la rost de ce-mi tin copchila inchisa in casa, ca-i trag si cateva palme.
Apoi o las sa-si faca de cap, daca tot am dat nastere la o panarama, dar macar la 18 ani e responsabila EA INSASI de actiunile ei.

Si tu ce sfaturi ii dai la mucea asta, mey? Sa-si cumpere creme de amortit. Bravos, Misule. Alea numai lectii de moralitate nu is, sorry. :|

si eu te intreb : cum faci sa stii ca fetei tale ii "arde de scarpinat" ? crezi ca are se vina la tine si sa te intrebe ? in nici un caz . nici chiar daca relatia dintre voi doua este perfecta ,sunt lucruri pe care aproape niciodata o fata nu le discuta cu mama , iar asemenea subiecte "sex la 13 ani" nici atat . "dupa" poate . iar daca o sperii , nu-ti va mai spune nimic .
sincer , si eu am simtit acelasi lucru ca si tine , dar am o fata de aproape 19 ani , asa ca reactia asta am invatat demult ca e cat se poate de nepotrivita , si ca trebuie sa-mi controlez impulsul de a "pune funia pe ea" :mrgreen: ! si sa stii ca merge bine si fara funie :drunken: . dar uneori asa imi vine sa-i infig mana in par ... da' trece , si ma bucur apoi ca n-am facut-o :drunken: !
mamitza_16
frappuccino

Mesajde Anonim100 » Dum Iun 21, 2009 11:02 pm

ggfef
Anonim100
cafe-latte

Mesajde dorina17 » Dum Iun 21, 2009 11:23 pm

Night_du scrie:

scuze dar nu pot sa ma abtin, imi pulseaza creierul in cap de furie :evil:

daca vrei sa fi un bun psiholog, trebuie mai intai de toate sa te calmezi pe tine, apoi sa ti-l apropii cat poti de mult pe cel pe care vrei sa-l modelezi, nu sa-l sperii si sa-l trosnesti

cat despre anonima care doar gfege in ultima instanta ar trebui si ea sa afle ca cel mai bine e s-o faca putin mai tarziu cu barbatul pe care-l considera cel mai bun pentru ea, care sa merite asta si care sa-i ofere o amintire frumoasa. oricum, intr-o zi tot o sa se intample si ar fi pacat sa nu stie macar care sunt riscurile(sarcina, vreo boala venerica, sau dispretul celuilalt)
Imagine
In viata exista doua tragedii. Una e sa obtii ceea ce doresti cealalta sa nu obtii(G.B.S)
dorina17
blue eyes

Mesajde Night_du » Dum Iun 21, 2009 11:58 pm

Imi pare rau, Dorina, dar eu cu chestiile astea nu ma impac. Cand vad ca valorile umane sant in cadere libera, cand vad ce mai peste tot se asculta manele, se danseaza din buric, si de face sex pe toata gardurile, cand o vad pe Magda Ciumac la tv, si pe Ogica, ridicati pe piedestaluri, am tot dreptul din lume sa ma indignez. Nu se mai asculta lirica, nu se mai merge la teatru, nu se mai citeste nimic. Totul este sex si nimic altceva. Pai daca tot e asa, si ne-am transformat (a se citi involuat) in niste animale, atunci mai bine sa umblam cu cu*urile goale, ca tot e democratie, tata. Nu?

Karina, mamitule, Dorina..orice mi-ati spune, reactia mea de om este asta si nu alta. Cand vad exemple vii, paciente decazute in ultimul hal pt ca fac prunci la 14 ani, si apoi la 16 au prima tentativa de suicid, si ajung chiar s-o comita per bene la 17-18 ani, am tot dreptul sa bat cu pumnul in masa si sa intreb UNDE, NAIBA, SE INDREAPTA LUMEA ASTA? SPRE CE ZENITURI NE-NDREPTAM? ASTA E CREATIA AIA MINUNATA A LUI DUMNEZEU? Facuta numai din sex? Pai atunci mai bine ne crea, dragutul de el, ca niste vulve si penisuri uriase. (si cu asta am incheiat "pledoaria")
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde vladuli » Lun Iun 22, 2009 12:17 am

a fost modul fetei de a se razbuna pe voi,parintii ,ca a-ti dezamagit-o,divortand.dar asta nu la modul constient.nu intamplator a ales sa ceara sfat surorii tale,caci a vrut sa aflati reglarea conturilor.
vladuli
espresso

Mesajde yaluro » Lun Iun 22, 2009 12:28 am

Anonim100 scrie:ggfef

cata intelepciune!!
yaluro
frappuccino

AnteriorUrmătorul

66 mesaje • Pagina 2 din 51, 2, 3, 4, 5

Înapoi la Sex si viata intima