Lipsa Sexului dauneaza grav!!

Subiecte fierbinti, dar si serioase.

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

163 mesaje • Pagina 9 din 111 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11

Re: Lipsa Sexului dauneaza grav!!

Mesajde gyubi » Joi Iun 03, 2010 2:52 pm

Poate e prea tarziu pt raspuns dar eu una te inteleg pt ca sunt cam in aceeasi situatie ca prietena ta.. am inceput sa fac si eu fite cu actualul dupa ce l-am inselat acum poate nu e si cazul vostru dar la fel nici eu nu prea am avut chef , inventam scuze, nu-mi placea nicicum , dar acum ca a disparut 'amantul' a revenit totul la normal.repet..poate nu e si cazul tau, dar orice'ar fi eu zic sa ai putina rabdare cu ea si nu mai insista tu..o sa vina ea singura la tine prefa-te ca nu-ti mai pasa si ai sa vezi!
gyubi
cafe-latte

Mesajde iulia27 » Mar Iul 27, 2010 12:30 am

sunt si barbati asa o data la 3 luni sau o data pe luna 1 minut si gata :sad:
iulia27
cafe-latte

Ce poate fi mai evident ?

Mesajde alexutz1 » Lun Aug 02, 2010 1:53 am

E clar ca te inseala, probabil inca mai sunteti impreuna pentru ca se foloseste de tine in anumite scopuri. :-q
alexutz1
cafe-latte

Mesajde player87 » Vin Aug 06, 2010 6:26 pm

Te inseala...lasa-o...bate-o etc. .... amuzante concluzii si sugestii ...dupa 3 ani nu cred k o sa reuseasca.
"off opic :
Eu am o relatie de 5 ani...si de 2 ani ne-am mutat impreuna.De vreo luna am impresia k pe zi ce trece ma afund si eu in problema prietenei tale..(referitor la viata sexuala)..doar ca la noi sau schimbat rolurile.Dupa 5 ani ..... cam greu cu fluturashii din stomac , cu te iubesc in fiecare zi , iar despre sex ...problem (nu simt dorinta ...au disparut fanteziile etc. ... doar imi fac datoria de cate ori este nevoie ...(sa nu dau de inteles ca stau prost cu potentza)!
Dragostea ... inca exista...cand ne certam si plec / pleaca de acasa ....pfff cel mai nasol sentiment .... absolut nici o activitate nu mil poate indeparta !

Deci probabil suntem oarecum pe aceeasi lungime de unda noi doi si ca sugestie (sa iti refaci viata sexuala )spunei si ei tot ce ai scris aici .... si convingeo sa experimentati doar sunteti tineri ...

Daca tot nu vrea risca : decat sa o bati mai bine o iei cu forta o data (asta este una din cele mai mari fantezii a femeilor...dor ca ele nu recunosc...dar zic de noi ca suntem perversi)....ai doua sanse : 1.Puscarie ( GLUMA : probabil acolo nu o sa te plangi de sex)!
2.Reinvie pasiunea!

P.S. probabil ca am dat-o in bara la urma (indeplineste-i o fantezie care stii ca ai place ei).... e primul exemplu care mia venit in cap legat de fanteziile femeilor...pentru ca ma amuzat ideea in sine!In fine sper ca ai inteles ideea.

Daca nu se schimba cu nimic (incep sa dau dreptate la partea cu vecinu) si atunci :
aduti alta intr-o seara acasa....si dezdrabaleaza-te cu ea langa actuala iubita! O distrugi psihic ....da macar iti salvezi orgoliul "Cui pe cui"!!

Bafta!
player87
cafe-latte

Mesajde dargo » Vin Aug 06, 2010 9:43 pm

/:) :-B
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde colipici » Lun Aug 09, 2010 7:43 pm

player87 scrie:"off opic :
Eu am o relatie de 5 ani...si de 2 ani ne-am mutat impreuna.De vreo luna am impresia k pe zi ce trece ma afund si eu in problema prietenei tale..(referitor la viata sexuala)..doar ca la noi sau schimbat rolurile.Dupa 5 ani ..... cam greu cu fluturashii din stomac , cu te iubesc in fiecare zi , iar despre sex ...problem (nu simt dorinta ...au disparut fanteziile etc. ... doar imi fac datoria de cate ori este nevoie ...(sa nu dau de inteles ca stau prost cu potentza)!
Dragostea ... inca exista...cand ne certam si plec / pleaca de acasa ....pfff cel mai nasol sentiment .... absolut nici o activitate nu mil poate indeparta !

Deci probabil suntem oarecum pe aceeasi lungime de unda noi doi si ca sugestie (sa iti refaci viata sexuala )spunei si ei tot ce ai scris aici .... si convingeo sa experimentati doar sunteti tineri ...

Daca tot nu vrea risca : decat sa o bati mai bine o iei cu forta o data (asta este una din cele mai mari fantezii a femeilor...dor ca ele nu recunosc...dar zic de noi ca suntem perversi)....ai doua sanse : 1.Puscarie ( GLUMA : probabil acolo nu o sa te plangi de sex)!
2.Reinvie pasiunea!

......................
aduti alta intr-o seara acasa....si dezdrabaleaza-te cu ea langa actuala iubita! O distrugi psihic ....da macar iti salvezi orgoliul "Cui pe cui"!!

Bafta!

aha..deci stati de doi ani impreuna , ti-a murit p..pasiunea si acu' iti faci doar datoria ;)) .deja? ma intreb ce naiba o sa se intample dupa alti cativa ani,asta daca vei mai rezista sa-ti faci constiincios datoria de barbat adevarat :-D
imi place ca vorbesti de reinvierea pasiunii dar nici matale nu faci nica in privinta asta. iti faci doar datoria.punct. constiinciosule!
decat s-o bati,mai bine o iei cu forta? hehe,asta mi-a placut! ii pui o punga-n cap,o palma-n gat, o mangai cu cotul in ficat , ceva banda izolatoare pe gura si treaba-i gata.elegant,barbatesc iar ea o sa aiba cel mai tare orgasm din toate timpurile! viril mic ce esti! .......... :cyclopsani:
chiar nu mai comentez.scuza-ma,dar daca pentru a-ti salva orgoliul de mascul neinteles vei apela vreodata la asa ceva....nu meriti nici macar o gonflabila ca partenera..
Ai un pistol in buzunar sau doar te bucuri ca ma vezi?
colipici
frappuccino

Mesajde elixir200 » Mar Aug 17, 2010 10:36 am

andry25 scrie:Buna tuturor,
Cred ca sunt pe forumul potrivit sa cer cateva sfaturi.
Am o mica problema. De aproape 3 ani formez un cuplu cu o fata. Problema mare dintre noi e ...lipsa sexului, si lipsa initiativei ei.
La inceputul relatiei noastre totul era ok, simteam ca mi se ofera multe, si la randul meu ofeream multe. Am avut multe experiente placute cu ea in cadru intim, bla bla. Simteam ca ma doreste, avea initiativa, nu era inhibata, oricand, oricum, oriunde.
De mai bine de 1an si jumatate relatia noastra e in declin pe toate planurile, mai ales sexual.
Nu prea stiu ce sa fac, ma confrunt cu o scadere drastica a libido-ului ei. Nu se mai apropie de mine decat sa ma tina in brate, desi dormim zilnic impreuna, nu mai are initiative deloc, iar ca sa facem sex, trebuie sa bat apropo-uri, sa insist, si de multe ori sa fiu refuzat. Oricum sexul a devenit ceva...destul de rar, de genu "o data sau maxim de 2 ori pe saptamana".
Nu stiu cum sa revitalizez situatia.
Odata ajunsi in pat, nu ma mai atinge, nici macar nu ma dezbraca, nu simt deloc dragostea ei. Abia daca ma mai saruta, si eventual isi desface picioarele, parca asa...in semn de "imi fac datoria de prietena"
E normal sa dispara pasiunea in cuplu, sa dispara dorinta dupa ceva timp? Pentru ca eu chiar inca sunt implicat, si inca o mai doresc.
Au existat multe certuri si discutii intre noi. sa fie asta motivul detasarii ei?
Spre exemplu, sexul oral nu mai exista de mai bine de 3 luni, desi inainte exista zilnic. Dorintele ei, sau initiativa preluata de ea, la fel, nu mai exista de peste 1 an. Pur si simplu nu stiu ce sa fac, dar chiar sunt ff descurajat. Avem mult potential si ...ne pierdem, timpul trece, si e pacat. Suntem tineri, frumosi, si stam impreuna seara si ne uitam la televizor. Mi se pare frustrant. Am incercat sa revitalizez atmosfera si nu tine nimic. Vacante degeaba, detalii gen "flori in pat, in cada, ...lumanari, sampanie, lenjerii,..chiar si jucarii sexuale" si nici un rezultat.
E la fel de inerta, si imi spune mereu ca nu o inteleg sau ca tot ce ma intereseaza e "pi**a ei"
desi i-am dat numeroase exemple ca nu e adevarat. Insa admit ca nu mai fac fata frustrarilor.
Se poate reaprinde pasiunea sau sa caut altceva?

asta e cea mai mare prostie cum ca "lipsa sexului ar dauna la nervi" in primul rand tine de autoeducare, nu suntem animale. avem si sentimente nu gandim numai cu dosul. eu , sunt de parere ca afirmatia facuta si anume titlul topicului este neintemeiata ( scuze doar gasesc acele femei "salbatice', ahtiate dupa sex , inculte si needucate).
SCORPIOANCA!
elixir200
cappuccino

Mesajde dargo » Mar Aug 17, 2010 10:42 am

si care sunt valentele termenului "ahtiat"? poate eu sunt ahtiata dupa ... din perspectiva ta, dar din a mea, poate nu

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde dragos6 » Mar Aug 17, 2010 11:16 am

@elixir200 > da; si eu as fi curios sa inteleg ce intelegi tu prin "ahtiate dupa sex"?!?
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde elixir200 » Mar Aug 17, 2010 12:11 pm

dargo scrie:si care sunt valentele termenului "ahtiat"? poate eu sunt ahtiata dupa ... din perspectiva ta, dar din a mea, poate nu

logic. fiecare priveste dintr-o anumita perspectiva si totodata parerile sunt subiective mai ales ca suntem mai multi subiecti care dezbat pe un forum si-si dau cu parerea, aceasta problema. m-am referit in sensul de"nesatula"- :idea:
SCORPIOANCA!
elixir200
cappuccino

Mesajde colipici » Mar Aug 17, 2010 12:19 pm

inculta si needucata ce legatura are cu ahtiata ta? pardon,cu nesatula de care zici!
ia defineste cuvantul nesatula :D
colipici
frappuccino

Mesajde dargo » Mar Aug 17, 2010 12:35 pm

colipici scrie:inculta si needucata ce legatura are cu ahtiata ta? pardon,cu nesatula de care zici!

io cred ca-s cam nesatula

Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde colipici » Mar Aug 17, 2010 12:44 pm

dargo scrie:
colipici scrie:inculta si needucata ce legatura are cu ahtiata ta? pardon,cu nesatula de care zici!

io cred ca-s cam nesatula

adica esti normala.
eu tot nu pricep ce legatura are inculta educatia cu nesatula ei. :D
colipici
frappuccino

Mesajde dragos6 » Mar Aug 17, 2010 12:56 pm

si io sunt nesatul!
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde colipici » Mar Aug 17, 2010 1:05 pm

dragos6 scrie:si io sunt nesatul!

stai la rand,bre! :-D
colipici
frappuccino

AnteriorUrmătorul

163 mesaje • Pagina 9 din 111 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11

Înapoi la Sex si viata intima