se poate?

Subiecte fierbinti, dar si serioase.

Moderatori: dragos6, Night_du, paagli, 121

28 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

se poate?

Mesajde Barbie_rea » Vin Ian 22, 2010 1:54 pm

Eu sunt virgina si ma intrebam daca pot ajunge la orgasm masturbanduma. Si cam cat timp trebuie sa fac penetrarea degetelor.Si cate trebuie sa bag?
Barbie_rea
cafe-latte

Re: se poate?

Mesajde barboneli » Vin Ian 22, 2010 2:11 pm

Barbie_rea scrie:Eu sunt virgina si ma intrebam daca pot ajunge la orgasm masturbandu-ma. Si cam cat timp trebuie sa fac penetrarea degetelor. Si cate trebuie sa bag?

pe mine ma incurca un pic, nikname-ul tau...!!! zau ! pai tu, nu esti "Barbie_rea.... tu chiar esti "Barbie_buuuna !!!!! :shock: :D

1. DA ! daca ai stii cat de multe virgine ajung la orgasm, masturbandu-se.....!!!!

2. evident, pana cand ajungi la orgasm.

3. asta e o intrebare mai grea, mai ales pentru mime, pentru ca eu, nu foloseam degetele.....!!! cand eram virgin... si nici dupa aia !!!! dar, in principiu, cate "incap"...!!! incepi cu unu, pe urma doua.... si asa mai departe. nu uita sa-ti pastrezi vreo doua, ca sa ai si cu ce mangaia "clitorixul"...!!!
Imagine Imagine
barboneli
frappuccino

Mesajde dragos6 » Vin Ian 22, 2010 2:23 pm

Barbie_rea scrie:Eu sunt virgina si ma intrebam daca pot ajunge la orgasm masturbanduma. Si cam cat timp trebuie sa fac penetrarea degetelor. Si cate trebuie sa bag?

• da; dar nu vei ajunge 'din prima' la orgasm. pentru asta trebuie timp, exercitiu... dureaza!
  • atat timp cat simti placere. dar cine spune ca trebuie sa simti placere prin penetrare? senzatiile cele mai intense provin din atingerea clitorisului! iar daca esti virgina, slabe sperante sa-ti poti masa "punctul G"... pe de alta parte, de ce sa folosesti musai degetele? exista dusuri cu jet pulsator, vibratoare si alte multe jucarii care te pot ajuta in drumul spre placerea suprema. in plus, sunt femei care simt placere la penetrarea anala. merita sa incerci si asta (dar cu multa grija, igiena - exclus contacte anus>vagin!!! nu vrei sa simti ce infectii pot sa apara!!! si mai ales, cu muuuulta 'ungere'). chestia cu ungerea e valabila la orice tip de masturbatie, n-o neglija!!!
  • crezi ca incape mai mult de unul singur?!
:P
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde silvye » Vin Ian 22, 2010 4:03 pm

Pe vremuri citisem o carte despre educatia sexuala ....rasnita de cafea ,asa isi stimulau femeile clitorisul pe vremea cand nu existau vibratoare si altele . Plus ca o faceau de fata cu parintii ,in bucatarie fara ca acestia sa-si dea seama :D
silvye
frappuccino

Mesajde marcyu » Vin Ian 22, 2010 4:48 pm

:shock:
marcyu
frappuccino

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 4:56 pm

Informatiile primite sant incomplete. Normal, sant date de barbati care nu stiu ca himenul ala se afla la INTRAREEEEEEE in vagin, asa sa slabe sanse sa te poti masturba prin penetrare.
Nu ai cum sa introduci nimic acolo, pt ca ai poarta aia. E clar?
Cat timp esti virgina, nu ai cum sa fii penetrata de nimic, nici macar de degetele tale. Poti incerca, dar am puternicul dubiu ca ai sa te dezvirginezi singura.

Si inca o chestie...barbatii vb pt ca nu e cu*ul lor la mijloc. LASA ANUSUL ALA IN PACE. Asta ar mai lipsi sa te sodomizezi singura, de plictsiseala.

Pana in momentul inceperii vietii sexuale, singurul orgasm care il poti obtine este cel clitoridian.
Dupa...poti incerca o mie si-o suta.
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 4:58 pm

dragos6 scrie: sunt femei care simt placere la penetrarea anala. merita sa incerci si asta

Din pct CUI...de vedere??????????
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde silvye » Vin Ian 22, 2010 5:08 pm

marcyu scrie::shock:

La mine te uiti asa?
silvye
frappuccino

Mesajde dragos6 » Vin Ian 22, 2010 5:08 pm

Night_du scrie:Din pct CUI...de vedere??????????

al ei, evident! se presupune ca in acest stadiu, masturbatia este un act solitar.

si nu stiu daca ai observat, dar 'barbatul' de mine i-am oferit solutii care sa NU implice penetrarea vaginala... care, e adevarat, cat timp mai are himen ( ca nu i-as mai zice chiar virgina dupa ce-si incepe viata sexuala, fie si prin masturbare) e cel putin dureroasa...
Ultima oară modificat de dragos6 pe Vin Ian 22, 2010 5:12 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 5:12 pm

Dar nu masturbatia in ass, sa ma scuzi.
Invatam sa devenim sodomiti inainte de a invata sexul normal.

Please, colega, fii rezonabil, ce naiba? :|
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde dragos6 » Vin Ian 22, 2010 5:15 pm

daca tu ai o problema cu asta (si stiu bine ca ai), asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa fie aidoma tie. poate ea face parte din categoria celor carora le face placere! si de unde ar putea sa afle, daca nu incearca macar odata? :shock:
asadar, fii te rog rezonabila, si las-o pe ea sa decida se-i place si ce i se potriveste.
Imagine
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 5:18 pm

dragos6 scrie: ( ca nu i-as mai zice chiar virgina dupa ce-si incepe viata sexuala, fie si prin masturbare)

Iubire, te informez psihologic ca prima masturbare deliberata apare in jurul varstei de 1 an. Desigur ca nu este constientizata ca o reactie sexuala, este pur si simplu placerea copilului de a se descoperi. Si tocmai in placerea oferita consta repetitia lor.
Asa ca faza asta cu masturbatul cade...ca daca n-ar cadea inseamna ca am fi NE-virgini inca de la varsta de 1 an.

(pt cei ce nu cred informatiile mele, cautati amicul Gugal...va va oferi raspuns...)
Ultima oară modificat de Night_du pe Vin Ian 22, 2010 10:33 pm, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 5:20 pm

dragos6 scrie:daca tu ai o problema cu asta (si stiu bine ca ai), asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa fie aidoma tie. poate ea face parte din categoria celor carora le face placere! si de unde ar putea sa afle, daca nu incearca macar odata? :shock:
asadar, fii te rog rezonabila, si las-o pe ea sa decida se-i place si ce i se potriveste.

Cu tot respectul am impresia ca faci pe codosul, Dragos, pt simplul fapt ca tot bati apa-n piua cu sexatul asta in ass, la naiba.

Ofera mai multe informatii despre educatia sexuala in general, de ce trebuie sa vb NUMAI despre asta, subliinind in fiecare post care tine de sex, ca MERITA INCERCAT?

Da' pune-ti ass-ul tau in joc, sa vezi si tu cum ii.

De la simple informatii, pana la MERITA INCERCAT, e cale lunga.
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde dargo » Vin Ian 22, 2010 5:24 pm

pana la urma tot fata va decide daca va incerca sau nu
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Mesajde Night_du » Vin Ian 22, 2010 5:27 pm

Normal, da' pe mine ma enerveaza un Dragos, sau un Tau, care o tot dau cu fu""* asta in c"*, fara sa contientizeze pericolul la care se expune persoana in cauza.

Ca daca o sa se ca*e pe ea la varste adulte si o sa aiba hemoroizi si fisuri anale, atunci nimeni n-o sa vina sa-i puna scutecul sau sa ii dea o mana de ajutor, da?

Deci inainte de a fi experti in sex, sa stam si sa analizam pro si contra, clar?
Imagine
Night_du
simply the best

Următorul

28 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Înapoi la Sex si viata intima