Spuma de par

Machiaj, cosmetice, parfumuri si trucuri de frumusete

Moderatori: dia21, Safari Sunrise, sweetsweet, paagli, 121

19 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Spuma de par

Mesajde printemps » Lun Sep 04, 2006 9:19 am

Din cand in cand folosesc o spuma de par Garnier. Credeti ca deterioreaza parul?
printemps
cafe-latte

Mesajde flori307 » Lun Sep 04, 2006 2:02 pm

Spuma de par, ca si fixativul, deterioreaza parul (mai ales radacinile) daca este aplicata frecvent. Daca le folosesti ocazional nu ai de ce sa-ti faci griji.
flori307
cream latte

Re: Spuma de par

Mesajde Sufletica lui » Mie Sep 13, 2006 1:18 pm

[quote04ed90="printemps"]Din cand in cand folosesc o spuma de par Garnier. Credeti ca deterioreaza parul?[/quote04ed90]Fii serioasa,eu folosesc de 2 ori pe saptamana spuma de par Nivea si e extraordinara si nu a patit parul meu absolut nimic. Dimpotriva, arata parca tot mai bine si mai puternic
Sufletica lui
cafe-latte

Mesajde hasse » Joi Sep 14, 2006 1:10 pm

[color=blue552a28]Acum, depinde si de organism, tipul de par si de spuma.
Cred ca ai constatat si tu ca in contact cu praful din atmosfera care se lipeste de parul "inspumat" , parul nu mai e asa viguros.
Parerea mea ca e mai bine o folosesti ocazional.[/color552a28]
hasse
irish coffee

Mesajde mihaelastam » Vin Oct 20, 2006 9:41 pm

Incearca spuma de par de la Phyto-in mod normal o spuma de par nu trebuie sa afecteze parul sau scalpul,daca ai posibilitatea sa folosesti un produs dermocosmetic vei vedea ca altfel se simte si scalpul si parul,pentru ca ele pastreaza si mentin un echilibru sanatos al amandoura.
mihaelastam
cafe-latte

Mesajde g&o » Mar Noi 07, 2006 5:37 pm

Fetelor incercati spume de par cat mai bune si dupa ce folositi spuma spalativa pe cap neaparat ca parul are nevoie de aer,nu de mirosul ala de spuma,si fixativ...unele deterioreaza parul altele nu depinde cum il folositi nu lipit de cap fixativul (are indicatii pe le) si in functie de par...daca iti cade parul iti dai seama ca saracul risca sa-i cada si mai mult. Nu va speriati incercati si vedeti...
g&o
cappuccino

Mesajde g&o » Mar Noi 07, 2006 5:37 pm

Fetelor incercati spume de par cat mai bune si dupa ce folositi spuma spalativa pe cap neaparat ca parul are nevoie de aer,nu de mirosul ala de spuma,si fixativ...unele deterioreaza parul altele nu depinde cum il folositi nu lipit de cap fixativul (are indicatii pe le) si in functie de par...daca iti cade parul iti dai seama ca saracul risca sa-i cada si mai mult. Nu va speriati incercati si vedeti...
g&o
cappuccino

Mesajde rhadoobv » Mar Noi 07, 2006 5:40 pm

Orice gel, spuma de par, ceara pentru par iti detelioreaza parul daca nu-l speli cat mai repede posibil! Un dermatolog mi-a zis!

Cand auzi la reclame, de la unii altii, sunt cioace. Orice detelioreaza parul, chiar si uscatorul de par.

Rezultatul cauzei (efectul) se numeste alopecie. :D
Oi fi eu prost, dar cand ma uit in jur mai am sperante.

http://groapacuprosti.ro
rhadoobv
irish coffee

Mesajde Figovici » Mar Noi 07, 2006 5:43 pm

[quotebb0bc0="rhadoobv"]Orice gel, spuma de par, ceara pentru par iti detelioreaza parul daca nu-l speli cat mai repede posibil! Un dermatolog mi-a zis!

Cand auzi la reclame, de la unii altii, sunt cioace. Orice detelioreaza parul, chiar si uscatorul de par.

Rezultatul cauzei (efectul) se numeste alopecie. :D[/quotebb0bc0]
iote ca de 16 ani de cand folosesc spuma de par...nu am patit nimic :P
Tot ceea ce se intampla, se intampla pentru ca asa trebuie sa se intample.:coffee2:
Figovici
frappuccino

Mesajde g&o » Mar Noi 07, 2006 5:45 pm

Depinde de caz,de tipul parului de tipul pieli unele persoane pot fi foarte sensibile si nu pot sa foloseasca spume si alte chestii din cauza pielii care se afla la radacina parului din cap(sa nu se inteleaga alteceva) :mrgreen:
g&o
cappuccino

Mesajde rhadoobv » Mar Noi 07, 2006 5:47 pm

[quote541fc2="g&o"]Depinde de caz,de tipul parului de tipul pieli unele persoane pot fi foarte sensibile si nu pot sa foloseasca spume si alte chestii din cauza pielii care se afla la radacina parului din cap(sa nu se inteleaga alteceva) :mrgreen:[/quote541fc2]

Daca ai ten accneic, gras si parul sufera. Incearca sa vb cu o persoana care are acest tip de ten, a folosit multi ani, fara sa-l protejeaze si intreaba-l ce gandeste si cum arata? E valabil in general la baieti.
Oi fi eu prost, dar cand ma uit in jur mai am sperante.

http://groapacuprosti.ro
rhadoobv
irish coffee

Mesajde Varuna » Mar Noi 07, 2006 7:33 pm

eu folosesc de mai bine de un an spuma de la taft. si fixativ tot taft. dau cand plec de-acasa si seara ma spal pe cap (nu urlati, daca nu ma spal o zi, dmineata arata parul meu ca dracu' ciufulit :sad: si asta de cativa ani buni, din adolescenta)
dar nu mi-a distrus parul. pana acum. mai am timp.
[imgb622cd]http://i132.photobucket.com/albums/q34/Nashira_album/Avatar35-2.jpg[/imgb622cd]
Varuna
irish coffee

Mesajde brighi » Mar Noi 07, 2006 7:49 pm

Varuna, nu vad de ce trebuie sa ti se distruga parul prin spalatul zilnic!
Eu fac lucrul asta de peste 20 de ani si nu am nicio problema! Imi dau cu spuma, fixativ, crema, ulei de par, parfum in fiecare zi, mi se pare normal sa il curat seara!
Este indeajuns sa privesti un lucru cu atentie pentru ca acesta sa devina interesant.
brighi
frappuccino

Mesajde Varuna » Mar Noi 07, 2006 7:51 pm

[quoteceb4de="brighi"]mi se pare normal sa il curat seara![/quoteceb4de]
in sfarsit! pana acum, cine ma auzea ca imi spal zilnic parul se crucea.
si nu ziceam ca se distruge de la spalat, ci de la spuma. ca sunt dependenta de ea.
[imgb622cd]http://i132.photobucket.com/albums/q34/Nashira_album/Avatar35-2.jpg[/imgb622cd]
Varuna
irish coffee

Mesajde brighi » Mar Noi 07, 2006 7:54 pm

Varuna, nu am nici mai mult nici mai putin par decat atunci cand am inceput sa fac asta: spalare zilnica a parului!
Si, de obicei, am parul lung! :D
Este indeajuns sa privesti un lucru cu atentie pentru ca acesta sa devina interesant.
brighi
frappuccino

Următorul

19 mesaje • Pagina 1 din 21, 2

Înapoi la Fii frumoasa!