cum sa-l fac sa ma accepte din nou?

Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.

Moderatori: dragos6, dia21, dargo, 121

42 mesaje • Pagina 3 din 31, 2, 3

Mesajde soricel_08 » Vin Feb 13, 2009 1:09 pm

barboneli scrie:
dragos6 scrie:barbo, cam vorbesti singur! o novice a intrat intr-un topic de acum 2 secole si l-a readus la viata! persoana care l-a inceput initial si careia incerci tu sa-i raspunzi e deja zombie. :P

:shock: a, da...? iar am cazut in capcana timpului... :) macar acum nu am fost singurul... e, poate ce am scris o sa foloseasca la altcineva :cool: si daca tot esti aici, nu am inteles treaba cu DATA la tricoul ala al tau..., parca pe 24 februarie e valentine day, nu pe 14. nu? sau te refereai la altceva...?

Persoana care a inceput acest topic se pare ca a reusit sa se schimbe si sa-si readuca prietenul inapoi...dar eu am nevoie de voi ..va rog scrieti-mi si ajutati-ma sa ma pot schimba.Prietenul m-a parasit acum o luna exact pe motivele pe care le-a invocat brianna cand a inceput topicul.Eu in momentul in care m-am vazut singura si am realizat ca el nu mai vrea sa se impace cu mine mi-am dat seama ca as face orice pentru el doar daca as mai avea o sansa.Stiu ca cer mult si poate ca nu o merit, dar ma rog in fiecare seara la Dumnezeu sa-mi ierte greselile si sa mi-l aduca inapoi.Am realizat acum cand nu mai este langa mine ce am pierdut.El nu vrea sa ne mai vedem deloc.Mi-a spus ca nu mai poate fi nimic intre noi si nu are incredere ca ma pot schimba.Cum sa-i recastig increderea ? SA nu-l mai caut deloc ? Sa las timpul sa treaca si sa astept chiar daca exista posibilitatea de a-l pierde ? Daca gaseste pe altcineva intre timp ?
soricel_08
cafe-latte

Mesajde yaluro » Vin Feb 13, 2009 1:33 pm

te-ai gandit ca poate chiar nu il meriti ? ca i-ar fi mai bine cu alta ? iubire cu de-a sila nu se poate si daca nu ai fi soarece ai intelege....
yaluro
frappuccino

Mesajde dragos6 » Vin Feb 13, 2009 1:48 pm

din greseli se-nvata. data viitoare sa nu-ti mai bati joc de oameni, mai ales de cei ce tin la tine!

pe el cred ca l-ai chinuit destul; iarta-l si lasa-l sa-si revina! nu te mai chinui sa-l tragi iar langa tine sa ai iar de cine-ti bate joc! (orice-ai zice, 'naravul din fire...')
Imagine
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone...
dragos6
Rasnita de cafea

Mesajde barboneli » Vin Feb 13, 2009 2:04 pm

soricel_08 scrie:
barboneli scrie:
dragos6 scrie:barbo, cam vorbesti singur! o novice a intrat intr-un topic de acum 2 secole si l-a readus la viata! persoana care l-a inceput initial si careia incerci tu sa-i raspunzi e deja zombie. :P

:shock: a, da...? iar am cazut in capcana timpului... :) macar acum nu am fost singurul... e, poate ce am scris o sa foloseasca la altcineva :cool: si daca tot esti aici, nu am inteles treaba cu DATA la tricoul ala al tau..., parca pe 24 februarie e valentine day, nu pe 14. nu? sau te refereai la altceva...?

Persoana care a inceput acest topic se pare ca a reusit sa se schimbe si sa-si readuca prietenul inapoi...dar eu am nevoie de voi ..va rog scrieti-mi si ajutati-ma sa ma pot schimba.Prietenul m-a parasit acum o luna exact pe motivele pe care le-a invocat brianna cand a inceput topicul.Eu in momentul in care m-am vazut singura si am realizat ca el nu mai vrea sa se impace cu mine mi-am dat seama ca as face orice pentru el doar daca as mai avea o sansa.Stiu ca cer mult si poate ca nu o merit, dar ma rog in fiecare seara la Dumnezeu sa-mi ierte greselile si sa mi-l aduca inapoi.Am realizat acum cand nu mai este langa mine ce am pierdut.El nu vrea sa ne mai vedem deloc.Mi-a spus ca nu mai poate fi nimic intre noi si nu are incredere ca ma pot schimba.Cum sa-i recastig increderea ? SA nu-l mai caut deloc ? Sa las timpul sa treaca si sa astept chiar daca exista posibilitatea de a-l pierde ? Daca gaseste pe altcineva intre timp ?

mmmda..., eu mai mult decat am zis, nu prea mai am in sertare. din statisticile consultate de mine, Dumnezeu pedepseste pe cei care nu se poarta frumos cu cei care iubesc, in cele mai multe cazuri, femeile, fetele, babutele... iar pedeapsa e, ca nu-i va aduce inpoi iubitul, iubita. asa ca degeaba te rogi acuma... EL ii lasa acum singuri pe cei care au pacatuit, tocmai ca povestea cu purtatul urit sa nu se mai repete. in celalalt caz, baiatul a insistat chiar sa continuie legatura la "foc mic". dar in cazul tau, el, care te cunoaste mai bine ca mine, poate chiar stie ca nu e nici o sansa sa te schimbi. eu unul, ti-as mai fi dat o sansa acum, ca vad ce scri..., dar... stii ce, incearca sa-i dai un telefon (in caz ca relatiile dintre voi au fost foarte apropiate si iubirea mare.., dragostea nu se duce asa deodata, moare, dar moare incet...) sau sa obti o intalnire cumva, rugandul doar sa te asculte, ca durerea si groaza sa-l pierzi te-a maturizat destul ca sa poti sa te schimbi, ca suferinta ti-a dat puteri sa te schimbi, sa-ti mai dea o sansa. nu-ipomeni ca te rogi in fiecare seara lui Dumnezeu (de fapt poti sa te rogi si dimineata, tot aia e...), ptr. ca ori e ateu ori stie ca Dumnezeu nu a inzestrat nici pe Adam si nici pe Eva cu dragoste, ci doar cu instinctul de procreare, deci s-ar putea sa nu-i dea incredere in ce faci. nu-l fa sa i se faca mila de tine ci, daca te mai iubeste cat de cat, sa-l faci sa se intoarca si el la putinele clipe de fericire pe care le-a avut cu tine. asta sa-i amintesti. si sa-l faci sa creada ca intradevar acum stii cum sa-l pastrezi, tocmai ca abia acum ai vazut si ai simtit ce ai pierdut (si asta se intampla in sute de mii de cazuri...) si ai inteles ca nu te-ai purtat cum trebuie. daca a mai citit si el ceva carti sau vazut filme cu povesti asemanatoare ca a voastra, s-ar putea sa te creada si sa te inteleaga, dupa aia, daca va alaturati iar, o sa stii tu cum sa faci sa nu-l mai pierzi. ce zici, ne ti si pe noi la curent cum merge treaba...? :cool: SUCCES!
barboneli
frappuccino

Mesajde brianna_love » Dum Feb 15, 2009 2:42 am

vad ca a reinviat topicul meu :)
of d-ne ,acuma imi vine sa rad cand vad ce am scris! dar totodata citind topicul mi-au venit in minte amintiri triste...
ne-am impacat atunci, dar vreo 3 luni,nu mai mult.apoi iar ne-am despartit, apoi iar ne-am impacat,iar ne-am despartit si tot asa. mi-am dat seama ca nu doar eu eram de vina, el imi dadea papucii in mod regulat, acuzandu-ma pe mine ca sunt geloasa si crizata, ca sa fie si cu alte fete.dar apoi tot la mine se intorcea. au fost niste ani nasoli, pe care i-am pierdut degeaba,ani in care am fost total la dispozitia lui, pt ca el ma facea sa ma simt eu vinovata ca el umbla cu altele. in fine, a long story...
anul trecut, exact pe vremea asta, am cunoscut un baiat. el a aflat si m-a cerut in casatorie, dar a fost prea tarziu.am ajuns deja la o varsta la care mi-am dat seama ca exista persoane incompatibile si ca noi doi nu o sa fim niciodata fericiti.am rupt relatia cu el si am inceput o noua relatie care dureaza deja de 1 an. acum pot sa spun ca sunt fericita. nu mai sunt,geloasa, posesiva etc, dar am intalnit si persoana cu care ma completez perfect si care nu scoate ce-i mai rau din mine. mi-am dat seama abia acum ca acele crize de gelozie, de nesiguranta el mi le provoca. si acum el mai spera sa ne impacam, ma mai iubeste si culmea,de cand ne-am despartit,nu si-a mai gasit alta, asa cum o facea de nenumarate ori cand era cu mine.
brianna_love
cafe-latte

Mesajde barboneli » Dum Feb 15, 2009 8:33 am

bravo ! asa e in viata uneori... dupa ce te incalti cu niste pantofi nepotriviti, nici ca piele nici ca model..., dupa ce te string sau iti fac bataturi si rani, dai de niste pantofi in care te simti minunat. ai grija de ei si ei o sa aiba grija sa nu suferi... siiii..., nu-i imprumuta la nimeni !!! :idea: :drunken: :D
barboneli
frappuccino

Mesajde soricel_08 » Lun Feb 16, 2009 12:05 pm

brianna_love scrie:vad ca a reinviat topicul meu :)
of d-ne ,acuma imi vine sa rad cand vad ce am scris! dar totodata citind topicul mi-au venit in minte amintiri triste...
ne-am impacat atunci, dar vreo 3 luni,nu mai mult.apoi iar ne-am despartit, apoi iar ne-am impacat,iar ne-am despartit si tot asa. mi-am dat seama ca nu doar eu eram de vina, el imi dadea papucii in mod regulat, acuzandu-ma pe mine ca sunt geloasa si crizata, ca sa fie si cu alte fete.dar apoi tot la mine se intorcea. au fost niste ani nasoli, pe care i-am pierdut degeaba,ani in care am fost total la dispozitia lui, pt ca el ma facea sa ma simt eu vinovata ca el umbla cu altele. in fine, a long story...
anul trecut, exact pe vremea asta, am cunoscut un baiat. el a aflat si m-a cerut in casatorie, dar a fost prea tarziu.am ajuns deja la o varsta la care mi-am dat seama ca exista persoane incompatibile si ca noi doi nu o sa fim niciodata fericiti.am rupt relatia cu el si am inceput o noua relatie care dureaza deja de 1 an. acum pot sa spun ca sunt fericita. nu mai sunt,geloasa, posesiva etc, dar am intalnit si persoana cu care ma completez perfect si care nu scoate ce-i mai rau din mine. mi-am dat seama abia acum ca acele crize de gelozie, de nesiguranta el mi le provoca. si acum el mai spera sa ne impacam, ma mai iubeste si culmea,de cand ne-am despartit,nu si-a mai gasit alta, asa cum o facea de nenumarate ori cand era cu mine.

Brianna iti multumesc foarte mult ca ai revenit pe topic si iti multumesc ptr ce ai postat.Aceleasi lucruri imi spun si persoanele apropiate care ma cunosc atat pe mine cat si pe el...ca nu suntem compatibili si ca el scoate tot ce-i mai rau si urat din mine in loc sa incerce sa construiasca ceva , sa incerce sa comunice cu mine.Sunt foarte dezamagita de tot ce s-a intamplat in aceasta perioada si in acelasi timp foarte trista.Cand am scris prima data aici nu v-am spus ca incercam cu atata disperare sa ma impac cu el ptr ca eram insarcinata si-mi doream atat de mult un copil cu persoana pe care eu o iubeam...M-a dezamagit atat de mult.Am incercat sa vb cu el ..i-am spus de copil ...nu i-a pasat ..desi in fata tuturor amicilor nostri mereu a pozat intr-o persoana care-si doreste o familie , intotdeauna gata sa sara in ajutorul tuturor..si cand s-a aflat in fata faptului implinit a fugit ca un las...i-am spus ca vineri ma duc la doctor ..in prostia mea am crezut ca totusi va veni sa ma sustina moral sau ca se va razgandi si macar va discuta cu mine ca un om matur si vom lua impreuna o decizie...m-a lasat singura...nu a venit ..nici macar nu a dat un telefon sa ma intrebe dc ma poate ajuta cu ceva , dc sunt bine ..Sambata cand toata lumea sarbatorea iubirea eu eram singura ...ma simteam atat de goala , de umilita si inca nu puteam realiza ca persoana pe care eu o iubesc a putut fi atat de lasa.Dumnezeu sa ma ierte ptr pacatul comis ptr ca v-ati dat seama am avortat.Oricat de mult l-as iubi si oricat de mult mi-am dorit inca o sansa acum pur si simplu stiu ca nu-l voi putea ierta ...voi lasa timpul sa treaca ..sa aduca uitarea si sa aline durerea.
soricel_08
cafe-latte

Mesajde kioko » Lun Feb 16, 2009 2:20 pm

trist. dar e mai bine asa: ai avut ocazia sa te lamuresti ce fel de om e cel pe care il iubesti.
kioko
frappuccino

Mesajde dargo » Lun Feb 16, 2009 9:10 pm

doamne, doamne, sincer imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. nici nu merita sa mai intorci capul, in rest sper sa ai puterea s atreci peste o asemenea experienta
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Re: cum sa-l fac sa ma accepte din nou?

Mesajde Nutza09@mail.ru » Mar Iun 23, 2009 11:02 pm

Draga Briana!
Ma vei crede daca iti voi spune ca sunt acum in aceiasi situatie?
Problema e ca iubim noi tipul de relatii dramatice,cu multe probleme si lacrimi si tot asa...
Eu tot nu am idee cum sa-l intoc,nici parintii nu vor fi prea entuziasmati de asta,ca ne-am despaartit deja de vre-o 3 ori,timp de 1,5 ani.
Mi-e greu acum,nu pot zice nimic.
Nu stiu ceva mai urma,paradoxal,da se aseamana tare mult istorioarele noastre.
Tin la el,dar am inteles in ce masura doar dupa despartire,idee n-am ce v-a fi!!!!!
Una stiu-trebuie sa fim puternice,si sa nu te gandest la nebunii-viata e frumoasa,stii asta,nu-i asa?Bafta!!!!!!!
Nutza09@mail.ru
cafe-latte

Mesajde Night_du » Mar Iun 23, 2009 11:07 pm

Draga Nutza...Briana nu a mai dat pe aici din februarie.

Inca un topic care nu a fost arhivat...Doamne....
Imagine
Night_du
simply the best

Mesajde dargo » Mar Iun 23, 2009 11:18 pm

Night_du scrie:Draga Nutza...Briana nu a mai dat pe aici din februarie.

Inca un topic care nu a fost arhivat...Doamne....
chill, femeie chill
Soulmate, dry your eye...cause soulmates never die

Cata parere-i in destin / Cata greseala-i imprejur.
Imagine
dargo
frappuccino

Anterior

42 mesaje • Pagina 3 din 31, 2, 3

Înapoi la Viata in 2