dragoste fara ...pasiune !!! :((

Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.

Moderatori: dragos6, dia21, dargo, 121

39 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

dragoste fara ...pasiune !!! :((

Mesajde sammona21 » Vin Ian 11, 2008 2:23 pm

Buna. Sunt disperata.. :-( Sunt intr-o relatie cu un baiat de un an de zile si de cateva luni incoace el e foarte plictisit. Nu stiu sigur daca am folosit termenul corect. cert e ca nu prea are chef de nimic, nici de plimbare, nici de filme, nici de munca, nici de distractie si nici macar..de sex!!! :-( Am discutat cu el problema si el e foarte confuz in legatura cu starea lui. mi-a spus ca nu e vb de alta femeie si il cred pentru ca suntem impreuna tot timpul si as fii simtit-o daca era vb de asta. el crede dupa multe zile de autoanaliza ca pasiunea dintre noi s-a epuizat. nu e convins ca asta e cauza pentru care este asa dar e posibil. Acum incerc sa ma gandesc cum as putea reaprinde flacara pasiunii intre noi. Numia ca sunt disperata pentru ca nu imi vine nimic in cap. De despartire nici nu poate fii vb. Nu vrea sa auda de asa ceva si sincer nici eu. ne iubim prea mult doar ca ... nu mai e pasiune. ma poate ajuta cineva?? sfaturi, idei orice.... va rog mult.. :sad:
sammona21
cafe-latte

Mesajde lady_heather » Vin Ian 11, 2008 3:44 pm

faceti-va fiecare o autoanaliza sa descoperiti daca e bine sau nu sa ramaneti impreuna, sa aflati ce vreti de la voi, unul de la altul si de la viata daca vreti acelasi lucru atunci nu-ti fa probleme e doar o faza in care tre sa lucrati mai mult la relatia voastra
fiecare relatie are momente de acest fel trebuie doar sa comunicati mai bine
petreceti mai mult timp impreuna util facand ceva ce va place la amandoi
bafta
lady_heather
cafe-latte

Mesajde Monikka22 » Vin Ian 11, 2008 4:19 pm

Sincer eu nici nu m-as mai complica:ciao si pussi.....ce atata cum sa fac,ce sa fac...si de ce treb doar tu sa faci ceva pt aceasta relatie,amandoi treb sa vreti si sa actionati....intr-o relatie sunt implicate 2 persoane nu una....multa bafta !!
Monikka22
cafe-latte

Mesajde soranasky » Vin Ian 11, 2008 4:43 pm

nu e chiar asa monikk (sau monicaca? de ce ti-oi fi ales nick-ul asta?), intr-o relatie adevarata investesti timp, sentimente, o bucata de viata, nu poti sa-i dai cu piciorul dintr-un motiv stupid fara sa incerci sa repari ceva. mie mi se pare ca omul are o depresie si ar trebui ajutat, nu sa-i dea in cap.
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
soranasky
frappuccino

Mesajde Saga » Vin Ian 11, 2008 4:47 pm

:sad: regret dar trebuie sa-ti spun daca sunteti impreuna de numai un an si deja aveti astfel de problema nu stiu daca va va fi mai bine pe viitor,daca nu avea chef de film plimbare sa zicem ca era ok dar nici de sex e grav.
totusi incearca sa-l surprinzi cu o cina romantica si tu cu o tinuta sexy daca nici atunci nu-i arde de sex e limpede ca nu mai aveti o relatie de dragoste,analizeaza-ti si tu sentimentele al iubesti ca inainte sau ca pe un frate bun amic.
sa auzim numai de bine!
Saga
frappuccino

Mesajde soranasky » Vin Ian 11, 2008 5:00 pm

Saga scrie::sad: regret dar trebuie sa-ti spun daca sunteti impreuna de numai un an si deja aveti astfel de problema nu stiu daca va va fi mai bine pe viitor,daca nu avea chef de film plimbare sa zicem ca era ok dar nici de sex e grav.
totusi incearca sa-l surprinzi cu o cina romantica si tu cu o tinuta sexy daca nici atunci nu-i arde de sex e limpede ca nu mai aveti o relatie de dragoste,analizeaza-ti si tu sentimentele al iubesti ca inainte sau ca pe un frate bun amic.
sa auzim numai de bine!

citeste cu atentie saga, fata spune ca omul nu are chef de nimic, nu numai de sex.
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
soranasky
frappuccino

Mesajde yaluro » Vin Ian 11, 2008 5:45 pm

Saga scrie::totusi incearca sa-l surprinzi cu o cina romantica
daca nu are chef de nimic, nu cred ca are nici pofta de mancare!si tu cu o tinuta sexy
editat Dia21 daca nici atunci nu-i arde de sex e limpede ca nu mai aveti o relatie de dragoste
aici esti superficiala saga! ,analizeaza-ti si tu sentimentele al iubesti ca inainte sau ca pe un frate bun amic.
sa auzim numai de bine!
yaluro
frappuccino

Mesajde carmen diana » Vin Ian 11, 2008 8:08 pm

Probabil ca prietenul tau era asa de la inceput(fara prea mult chef),doar ca acum si-a aratat adevarata fata.Ar mai putea fi o problema-sunteti tot timpul impreuna.Adevarul e ca de la o vreme omul devine mai linistit iar pasiunea se mai domoleste.Incearca sa vorbesti cu el,poate are probleme,spune-i ce astepti de la el .Daca va iubiti,intelegeti,respectati unul pe celalalt inseamna ca mai exista o sansa.
carmen diana
cream latte

Mesajde Monikka22 » Vin Ian 11, 2008 9:37 pm

Si ce treaba are nick-ul meu cu asta(si e cu k nu cu C)..asa se intampla tot timppul cineva treb sa comenteze alceva decat subiectul pus in discutie,scumpa mea eu mi-am spus doar parerea....si cum a afirmat cineva mai sus numai dupa un an...nu mi se pare doar putin grav.... :sad: :P
Monikka22
cafe-latte

Mesajde tau_xxx » Sâm Ian 12, 2008 8:05 pm

Topicul asta mi-a amintit de faptul ca mereu mi-am dorit o prietena cu numele de Simona, in afara de Alexandra si Anca.
:D
tau_xxx
frappuccino

Re: dragoste fara ...pasiune !!! :((

Mesajde pixel » Sâm Ian 12, 2008 9:15 pm

sammona21 scrie:Buna. Sunt disperata.. :-( Sunt intr-o relatie cu un baiat de un an de zile si de cateva luni incoace el e foarte plictisit. Nu stiu sigur daca am folosit termenul corect. cert e ca nu prea are chef de nimic, nici de plimbare, nici de filme, nici de munca, nici de distractie si nici macar..de sex!!! :-( Am discutat cu el problema si el e foarte confuz in legatura cu starea lui. mi-a spus ca nu e vb de alta femeie si il cred pentru ca suntem impreuna tot timpul si as fii simtit-o daca era vb de asta. el crede dupa multe zile de autoanaliza ca pasiunea dintre noi s-a epuizat. nu e convins ca asta e cauza pentru care este asa dar e posibil. Acum incerc sa ma gandesc cum as putea reaprinde flacara pasiunii intre noi. Numia ca sunt disperata pentru ca nu imi vine nimic in cap. De despartire nici nu poate fii vb. Nu vrea sa auda de asa ceva si sincer nici eu. ne iubim prea mult doar ca ... nu mai e pasiune. ma poate ajuta cineva?? sfaturi, idei orice.... va rog mult.. :sad:

ati trecut la faza de iubire casnica... si nu e rau, e o etapa naturala. ai rabdare si o sa descoperi ca si etapa aceasta are multe de oferit. pasiuni extreme oricum nu mai ai cum starni dupa un an si ceva, indiferent cate cine romantice si cate tinute sexy incerci... [ nu le mai poti starni lui, bineinteles... altcuiva, fiind un nou inceput, evident ca ai putea... dar etapa casnica intervine invariabil in orice relatie de durata... ori ca e cu el, ori ca e cu altcineva. ]

prin urmare, gasiti solutiile sa nu va sufocati unul pe celalalt si sa va descoperiti si laturile mai pasnice si mai 'asezate' ale personalitatii...
:sunny:
pixel
espresso

Re: dragoste fara ...pasiune !!! :((

Mesajde Saga » Dum Ian 13, 2008 2:31 pm

pixel scrie:
sammona21 scrie:Buna. Sunt disperata.. :-( Sunt intr-o relatie cu un baiat de un an de zile si de cateva luni incoace el e foarte plictisit. Nu stiu sigur daca am folosit termenul corect. cert e ca nu prea are chef de nimic, nici de plimbare, nici de filme, nici de munca, nici de distractie si nici macar..de sex!!! :-( Am discutat cu el problema si el e foarte confuz in legatura cu starea lui. mi-a spus ca nu e vb de alta femeie si il cred pentru ca suntem impreuna tot timpul si as fii simtit-o daca era vb de asta. el crede dupa multe zile de autoanaliza ca pasiunea dintre noi s-a epuizat. nu e convins ca asta e cauza pentru care este asa dar e posibil. Acum incerc sa ma gandesc cum as putea reaprinde flacara pasiunii intre noi. Numia ca sunt disperata pentru ca nu imi vine nimic in cap. De despartire nici nu poate fii vb. Nu vrea sa auda de asa ceva si sincer nici eu. ne iubim prea mult doar ca ... nu mai e pasiune. ma poate ajuta cineva?? sfaturi, idei orice.... va rog mult.. :sad:

ati trecut la faza de iubire casnica... si nu e rau, e o etapa naturala. ai rabdare si o sa descoperi ca si etapa aceasta are multe de oferit. pasiuni extreme oricum nu mai ai cum starni dupa un an si ceva, indiferent cate cine romantice si cate tinute sexy incerci... [ nu le mai poti starni lui, bineinteles... altcuiva, fiind un nou inceput, evident ca ai putea... dar etapa casnica intervine invariabil in orice relatie de durata... ori ca e cu el, ori ca e cu altcineva. ]

prin urmare, gasiti solutiile sa nu va sufocati unul pe celalalt si sa va descoperiti si laturile mai pasnice si mai 'asezate' ale personalitatii...

scuze pixel tu crezi ca e o etapa normala eu nu,nu mi se pare normal ca la numai un an sa intre in aceasta etapa ce se fac dupa 10 sau 20 in ritmul asta nu apuca 5 ani impreuna ar trebui sa fie inca la faza de unde te prind acol ti-o pun :mrgreen: la varsta lor sa se descopere locuri noi,nici decum sa nu aibe chef de nimic,eu asa gandesc{asa a fost la noi}cat de starnit poti sa-l starnesti daca ai imaginatie,dat find ca intre ei e mai mult decat sex e dragoste sunt sentimente puternice,eu l-am uimit pe sotul meu cand am aparut la 10 petrecerea de 10 ani de casnicie la petrecere cu o tinuta noua sexy si peruca in prima secunda nu ma recunoscut :P am intrat in incapere m-am suit pe masa cu mai multe prietene si am inceput sa dansam nu dans erotic era melodia pe care am dansat prima data eu si sotul meu o piesa de la roxette a fost uimit nu stia cva am costumul acela si de peruca nici atat,deci nu trebuie sa faci decat ceva neasteptat,si nu trebuie sa faci striptis ptr a fi atragatoare,cu putina imaginatie si vointa daca e de starnit se poate,daca nu la repet 1 an e pacat dar nu cred ca va supravietui relatia :!:
sper ca nu v-am plictisit cu marturisirea mea :mrgreen:
Saga
frappuccino

Mesajde myorica2006 » Dum Ian 13, 2008 8:04 pm

Cine mai are nevoie de dragoste in ziua de azi? Unde isi gasesc locul amorul si sentimentele inaltatoare in aceasta societate? Care dintre voi mai are curajul sa strige in gura mare "Da, iubesc!", avand in vedere ca iubirea tinde sa devina din ce in ce mai mult sinonima cu: slabiciune, naivitate, lacrimi, teama, suferinta inutila?

Astazi mi s-au deschis ochii aici pe acest subiect,pe faptul ca doi prieteni stau impreuna nu pentru ca nu pot trai unul fara celalat, ci pentru ca e mai bine decat sa stea singuri, dar a disparut pasiunea. Mie mi se pare de neconceput sa trec prin viata fara sa iubesc si sa stiu ca sunt iubita. Daca nu am pe nimeni alaturi stiu ca exista Dumnezeu si incerc sa imi ofer lui dragostea, si sa ma rog sa imi scoata in cale pe cel care imi merita iubirea mea.

Voi ce parere aveti? Este aceasta tendinta spre care ne indreptam? Dragostea nu mai e "in trend" si eu sunt o fiinta depasita de timpuri? Ar fi trist sa fie asa ... pentru ca eu vreau sa iubesc si imi doresc sa fiu iubita!
"Amore, more, ore, re probatur amicitia - prin dragoste, prin morala, prin vorba, prin fapta se incearca prietenia." (Anonim) ...
myorica2006
cappuccino

Mesajde lola78 » Dum Ian 13, 2008 9:38 pm

asta nu e plictiseala ci seamana mai mult a depresie..omul are probleme ce-i provoaca aceasta stare..probleme care posibil tu nici nu le stii si el nu stie cum sa-ti spuna..mai gandestete si tu..
la,la,la,ce lunga e cararea..la,la,la...
lola78
irish coffee

Mesajde mino_adrasteia » Dum Ian 13, 2008 11:01 pm

eu chiar ii dau dreptate lui saga si mi se pare ceva ciudat k dupa numai un an sa se petreaca toate lucrurile astea.reusesti sa impresionezi pe cineva si dupa 20 de ani de cand va cunoasteti, ai observat k fiecare se poate uimi pe el chiar fara sa isi dea seama. eu ma gandesc k poate daca stati o perioada fara sa va vedeti, sa va intalniti, va veti da seama daca tineti unul la altul si va doriti sa va intalniti iar.multa bafta
mino_adrasteia
cafe-latte

Următorul

39 mesaje • Pagina 1 din 31, 2, 3

Înapoi la Viata in 2